Aktualności, Polecamy

Uwaga na utrudnienia w centrum miasta

Okolice centrum Wałbrzycha stały się placem robót związanych z budową obwodnicy. Co zatem to oznacza? Spore utrudnienia dla kierowców i okolicznych mieszkańców. Uważajmy, zwłaszcza podczas szczytów komunikacyjnych. Zmieniła się bowiem całkowicie organizacja ruchu w tym miejscu.

Ulica Kolejowa na całej swojej długości jest jednokierunkowa z jednym pasem ruchu. Ulice Reja i Starachowicka zostały wyłączone z ruchu. Ulica Czerwonego Krzyża jest dwukierunkowa, a nie jak dotychczas jednokierunkowa. Na wysokości ulicy Mazowieckiej powstało tymczasowe rondo. Ulica Chrobrego została zwężona, podobnie jak odcinek ulicy Sikorskiego i Wysockiego.
– Na prawie 2/3 obecnej szerokości ulicy Kolejowej prowadzone będą roboty – również na pasie pomiędzy ulicą Chrobrego a Kolejową. W związku z tym będzie tylko jeden kierunek: od Starego Zdroju w kierunku Śródmieścia. W drugą stronę będzie można jechać tylko ulicą Chrobrego, gdzie też będzie zawężony pas ruchu. Ulica Wysockiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego będzie dwukierunkowa, ale też zawężona. Ulica Sikorskiego jadąc od strony Podgórza na wysokości firmy Tauron będzie w układzie tylko jednej jezdni. Druga nitka będzie zamknięta – mówi Andrzej Piękny z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
Nie zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej, a lokalizacja przystanków niewiele się zmieni.
– Wprowadzane zmiany pozwolą wykonawcy prowadzić podstawowe prace związane z budową obwodnicy. Generalnie sprowadza się to do ograniczenia przejezdności w stosunku do dzisiejszych możliwości. To oczywiście musi spowodować pewne uciążliwości. Przejeżdża tamtędy około 20-30 tysięcy samochodów na dobę – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.
Nowa organizacja ruchu w okolicach centrum miasta ma obowiązywać co najmniej do końca 2019 roku.
SCB
Fot. (red)

16 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica