Victoria rzuciła Volley na kolana

Doskonały mecz rozegrali siatkarze Janusza Ignaczaka. Nasz drugoligowiec wygrał pewnie w Rybniku 3:0. Wałbrzyszanie zainkasowali 3 pkt w pojedynku z drużyną z czołówki tabeli.

Nasi bardzo dobrze „weszli” w spotkanie. Na początku skutecznie grali Michał Tomiałowicz i Mateusz Radojewski, co rusz punktując, dzięki czemu Victoria prowadziła 3:1 i 7:5. Po kilku dobrych blokach wałbrzyszanie wygrywali 14:11, a tuż po drugiej przerwie technicznej 17:16. Niestety proste błędy podopiecznych Janusza Ignaczaka spowodowały, że to gospodarze na chwilę przejęli kontrolę nad meczem, wychodząc na prowadzenie 20:18. Goście na szczęście szybko opanowali sytuację i wygrali seta do 21.

Do stanu 7:7 druga odsłona była bardzo wyrównana, ale gdy na zagrywce pojawił się Maciej Leński nasi błyskawicznie odskoczyli na 11:8. Po dobrych akcjach Pawła Olszewskiego prowadzenie przyjezdnych wzrosło do 4 oczek (18:14), a za moment dzięki skutecznej grze w bloku było już 21:16. Wałbrzyszanie do końca tej partii grali mocno skoncentrowani, co zaowocowało wysoką wygraną do 18.

Trzeci set przebiegał niemal identycznie jak poprzednia partia. Do pewnego momentu było remisowo (7:7), by za chwilę rozpoczął się odjazd podopiecznych Janusza Ignaczaka. Nasi byli nie do zatrzymania. W tej partii rozgrywający często uruchamiał atak przez środek, a że była to niezwykle skuteczna broń w ofensywie, Victoria błyskawicznie uzyskała bezpieczną przewagę (18:13). Volley kompletnie rozbity nie był w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gościom, którzy trzecią partię wygrali do 17, a w całym spotkaniu triumfowali 3:0.

Volley Rybnik – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3 (21:25, 18:25, 17:25)

Victoria: Gajek, Olszewski, Wierzbicki, Radojewski, Jurczyński, Tomiałowicz, Ostapiuk (libero) oraz Sdebel, Leński.