Victoria wreszcie zwycięska

Po raz pierwszy w tym sezonie Victoria PWSZ Wałbrzych wygrała za trzy punkty. I to z siódmym w tabeli Delic Polem Częstochowa.

Na spotkanie z zespołem Victorii PWSZ przyjechał Kubańczyk, Armando Danger., jednak nie pojawił się na parkiecie. Mecz przebiegał inaczej niż sobotnie spotkanie z Czarnymi Rząśnia, to znaczy goście potrafili rozstrzygać końcówki na swoją korzyść. Dobry przykład to pierwszy set, w którym po serii remisów, najpierw prowadziliśmy 23:21, potem szybko zrobiło się 23:24, a mimo to i tak udało się obronić setbole i wygrać. Podobnie było w secie drugim i dopiero partia trzecia przyniosła wyraźną przewagę Victorii. Ważne punkty zdobyte na wyjeździe.

Następny mecz w sobotę. W hali OSiR-u, podejmować będziemy Politechnikę Opolską.

Delic Pol Częstochowa – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3 (24:26, 23:25, 21:25)

Victoria: Leński, Sdebel, Radojewski, Zieliński, Olszewski, Tomiałowicz, Wierzbicki (libero) oraz Gajek, Broj, Gądek, Nowakowski, Kurzwiński.