Sport

Victoria z nożem na gardle

W walce o utrzymanie w II lidze Victoria PWSZ przegrała w Katowicach ze Spodkiem 1:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw nasi rywale prowadzą 2:1 i jeśli wygrają w niedzielę pogrążą definitywnie wałbrzyszan, którym coraz poważniej w oczy zagląda spadek do III ligi.

Niemal cały pierwszy set był wyrównany. Grano punkt za punkt do drugiej przerwy technicznej. Wtedy katowiczanie osiągnęli dwupunktowa przewagę, którą utrzymali do końca tej partii. Mimo porażki w pierwszej odsłonie można było mieć nadzieję na lepszy występ w drugim secie. Ten okazał się jeszcze gorszy w wykonaniu podopiecznych Janusza Ignaczaka.

Od początku drugiej partii przewagę uzyskali gospodarze, którzy wygrywali 7:3, 14:7 i 22:15. Ostatecznie polegliśmy w tym secie do 18. W trzecim secie nasi poprawili przyjęcie, lepiej też zaczęli zagrywać i w efekcie prowadzili wyrównany bój w tej odsłonie. Co więcej nasi kilkukrotnie wyszli też na prowadzenie. Gracze Spodka, momentami grając zbyt nonszalancko, dali się w końcówce przełamać i Victoria wygrała tego seta do 25, bardzo dobrze w ostatnich akcjach grając zagrywką.

W czwartej partii długo prowadziliśmy jednym oczkiem aż do feralnej końcówki seta, w której popełniliśmy kilka prostych błędów i przegraliśmy tę partię do 22, a całe spotkanie 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1 prowadzi Spodek. Jeśli w niedzielę katowiczanie wygrają, Victoria PWSZ spadnie do III ligi!

Spodek Katowice – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:23, 25:18, 25:27, 25:22)