W boju dwóch Górników, lepszy ten z Zabrza

Górnik PWSZ Wałbrzych przegrał w meczu kontrolnym ze swym imiennikiem z Zabrza 1:3. W ekipie Roberta Bubnowicza testowany był Marcin Orłowski. W składzie pojawił się też Roman Maciejak.

Do pojedynku doszło w Dzierżoniowie, gdzie zabrzanie przebywają na zgrupowaniu. Grano 4×25 minut, a nasi rozpoczęli potyczkę w niemal identycznym składzie, w jakim rywalizowali jesienią na boiskach II ligi.

Od pierwszej minuty zagrał testowany w Wałbrzychu Marcin Orłowski, były napastnik Miedź Legnica, a także Roman Maciejak. Ten ostatni niewiele spędził minut na boisku, bo tuż po rozpoczęciu gry doznał kontuzji i z rozcięta głową został odwieziony do szpitala. Jego miejsce zajął Michał Zawadzki.

Samo spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie zabrzan, którym pomógł Marek Wojtarowicz, strzelając samobójczego gola. Rezultat podwyższył Tomasz Zahorski, a kontaktowa bramkę zaliczył po strzale z rzutu wolnego Daniel Zinke. Wynik na krótko przed końcowym gwizdkiem ustalił Zahorski.

To był pierwszy sparing wałbrzyszan w okresie przygotowawczym do wiosennych zmagań w II lidze. We wtorek (17 stycznia) nasi wyjeżdżają na zgrupowanie do Jagniątkowa. Tam mają w planach sparing m.in. z Karkonoszami Jelenia Góra.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Górnik Zabrze 1:3

Gola dla Górnika PWSZ: Zinke (83)

Górnik PWSZ: Jaroszewski – D. Michalak, Wojtarowicz, Wepa, Sawicki, G. Michalak, Fojna, Morawski, Zinke, Orłowski, Maciejak.

Wchodzili: Zawadzki, Rytko, Moszyk, Łaski, Radziemski, Orzech, Matuszak, Jarosiński