Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

W miłej atmosferze czekali na święta Wielkiej Nocy

Mieszkańcy Starych Bogaczowic wspólnie pielęgnują wielkanocne tradycje. W weekend przed świętami odbył się tam Jarmark Wielkanocny oraz wielkopostny koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Sudeckiej.

jarma

Malowniczy teren Pałacu Struga zamienił się w sobotę w gwarny targ. Do gminy przyjechali wystawcy ze świątecznym rękodziełem oraz wyrobami i potrawami, bez których Wielkanoc nie ma prawa się odbyć. Można było kupić wiejskie jaja, sery, dżemy, nalewki oraz spróbować przysmaków regionalnej kuchni. Organizatorzy zadbali także o występy artystyczne. Na scenie pojawiła się młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, która zaprezentowała Misterium Męki Pańskiej. Czas umilała góralska kapela „Janicki”. Podczas jarmarku odbył się konkurs kulinarny na najciekawszą potrawę z jajem. Tego dnia nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek, wspólne zdobienie pisanek i porcelany, zabawy przy muzyce oraz puszczanie mega baniek. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie szukania czekoladowych jajeczek. – Jarmark Wielkanocny to doskonała okazja do spędzenia radosnego czasu z najbliższymi. Cieszę się, że możemy wspólnie pielęgnować wielkanocne tradycje i jestem przekonany, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy – mówi Mirosław Lech wójt Starych Bogaczowic.

Po jarmarku przyszedł czas na uroczystości duchowe. W niedzielę palmową odbył się koncert wielkopostny. Kwartet smyczkowy z Filharmonii Sudeckiej zagrał w kościele parafialnym w Starych Bogaczowicach. Mieszkańcy gminy mieli okazję posłuchać utworów Bacha, Schuberta i Mozarta.

Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowic)

13 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica