Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

W podzięce dla rolników i nie tylko

Już dziś zapraszamy na 3 września do Czarnego Boru, gdzie odbędą się największe w powiecie wałbrzyskim dożynki. Podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę będzie tylko jednym z punktów uroczystości. Towarzyszyć temu będzie również XII edycja Święta Pieroga.

Dozynki

O godz. 13:00 cała imprezę rozpocznie jak co roku polowa msza św. odprawiona przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Po nabożeństwie barwny korowód dożynkowy ruszy ulicami gminy na stadion sportowy. Tam starostowie dożynek przekażą symboliczny bochen chleba wójtowi i w ten sposób rozpocznie się tradycyjny obrzęd dzielenia chlebem. Oczywiście nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wypleciony przez mieszkańców pięciu sołectw.

Główną atrakcją w godzinach popołudniowych będzie XII edycja Święta Pieroga, w ramach którego uczestnicy konkursu będą rywalizować o najsmaczniejsze pierogi w kategoriach: kucharze profesjonaliści, instytucje, organizacje oraz ekipy amatorskie. Każdy, niezależnie od wieku i profesji, kto tylko potrafi lepić pierogi, może przyjechać do Czarnego Boru, by stanąć w szranki. Ponadto zaplanowano występy zespołów ludowych, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Gentlemans. Na dzieci także czeka mnóstwo atrakcji. Na największe dożynki w powiecie wałbrzyskim zapraszamy już 3 września do Czarnego Boru.

Fot. użyczone (UG Czarny Bór)

13 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica