Kultura, Polecamy

Wałbrzych miastem tajemnic

W tym roku Dolnośląski Festiwal Tajemnic poprzedzi prolog. Muzeum Porcelany, Biblioteka pod Atlantami, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia we współpracy z Zamkiem Książ w Wałbrzychu przygotowały przedfestiwalowy program wydarzeń, który rozpoczął się w poniedziałek 6 sierpnia i potrwa do 10 sierpnia.

Muzeum Porcelany zaprasza codziennie w godz. 12:00-14:00 na rodzinne zajęcia „Tajemnice Pałacu Albertich”, koszt: 15 zł/os. Uczestnicy wezmą udział w wykładzie na temat historii Pałacu i rodziny Albertich, a następnie w zajęciach malarskich lub warsztatach kreatywnych z wykorzystaniem ceramiki. W Bibliotece Pod Atlantami 8 sierpnia o godz. 16:00 Sława Janiszewska, kierownik Działu Informacji Naukowej i Czytelń, przedstawi prezentację multimedialną „Tajemnice Mauzoleum. Historia i dziedzictwo”. Dowiemy się, jaka była historia jego powstania i kogo tak naprawdę upamiętnia? Wstęp wolny. WOK zaprasza 10 sierpnia, godz. 21:30 na pokaz kina plenerowego „Miasto 44”. Wydarzenie odbywa się na placu eventowym na terenie Starej Kopalni, wstęp wolny. Stara Kopalnia 9 sierpnia zaprasza na bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży (grupy zorganizowane i uczestnicy indywidualni). Obowiązują uprzednie zapisy (edukacja@starakopalnia.pl; 74 667 09 12), liczba miejsc ograniczona. „Legendy podziemi i niezwykłe warsztaty” przybliżą stworzenia, jakie żyły w dawnych wyrobiskach, ich wygląd, czy mogły pomóc czy skrzywdzić? W części warsztatowej, już na powierzchni, za sprawą kalkomanii powstaną pamiątkowe talerze z bohaterami legend podziemi. „Znajdź skarb górników” to wieczorna gra terenowa dla całych rodzin, w której grupy (od 2 do 5 osób) poszukiwać będą w przestrzeniach otwartych Starej Kopalni drogi do skarbu, rozwikłując tajemnice górniczego Wałbrzycha. W piątek, 10 sierpnia o 18:00 odbędzie się bezpłatna prelekcja „O górnictwie inaczej – największe tajemnice, mało znane historie i największe katastrofy”, czyli ciekawostki, archiwalne fotografie i zwroty akcji trzymające w napięciu każdego wałbrzyszanina i turystę. Dzień zakończy edycja specjalna „Nocnego zwiedzania – tajemniczy Wałbrzych” (płatne, cena: 45 zł).

Red (ala)

Fot. użyczone (Zamek Książ)

 

7 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica