Kultura, Polecamy

Wałbrzych miejscem zbrodni (na papierze)

Między 13 a 15 lipca centrum wydarzeń Festiwalu Góry Literatury znajdzie się na terenie Starej Kopalni. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie kryminałom. Do Wałbrzycha zawita kilka znaczących nazwisk ze świata literatury. Podczas weekendu będzie można wziąć udział m.in. w grze terenowej i specjalnym zwiedzaniu. 

Festiwal Góry Literatury powstał w 2015 roku. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Kulturalne „Góry Babel” i Gmina Nowa Ruda, natomiast gospodarzami Olga Tokarczuk i Karol Maliszewski. Festiwal odbywa się na terenie Nowej Rudy, Wałbrzycha i okolic.W programie festiwalu znajdują się liczne panele dyskusyjne, spotkania z pisarzami, akcje edukacyjne, debaty i koncerty. Uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach literackich i w wystawach. Wstęp na wydarzenia jest darmowy. W Wałbrzychu przez trzy dni o godzinie 10:00 na terenie Starej Kopalni będą odbywać się warsztaty kryminału w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału na Festiwalu Góry Literatury, prowadzącymi będą Irek Grin, Łukasz Orbitowski, Wojciech Chmielarz (zamknięte, pokonkursowe). W sobotę, 14 lipca o godzinie 11:00 organizatorzy zapraszają na przejazd szynobusem z Nowej Rudy do Wałbrzycha – Pociąg do Literatury. Fragmenty swoich utworów będą czytać Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski i Olga Tokarczuk. Na 12:30 zaplanowano zwiedzanie podziemi Starej Kopalni. O 14:00 zacznie się część panelowa. Najpierw zaprezentowane zostaną fragmenty tekstów uczestników warsztatów z kryminału (Międzynarodowy Festiwal Kryminału Góry Literatury) i warsztatów literackich (Czytanie ziemi. Obrazki z gminy wiejskiej Nowa Ruda). Spotkanie poprowadzi Karol Maliszewski. O 16:00 panel dyskusyjny z udziałem Olgi Tokarczuk, Irka Grina, Łukasza Orbitowskiego, Wojciecha Chmielarza. O godzinie 18:00 nastąpi powrót szynobusem do Nowej Rudy.

10 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica