Aktualności, Polecamy

Wałbrzych pamięta o rocznicy

Prezydent Roman Szełemej zaprasza 3 czerwca na uroczyste spotkanie z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Dzień później odbędą się miejskie obchody tej rocznicy.

Już 3 czerwca o godz. 10.00 w sali posiedzeń rady miejskiej w ratuszu odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Dr Kamil Glinka z Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprezentuje wykład zatytułowany „ Pomiędzy oczekiwaniem a rzeczywistością. Trzydziestolecie zmian (1989-2019) w perspektywie Nowej Polityki Miejskiej”. Później odbędzie się dyskusja panelowa: „Rola i znaczenie wolnych wyborów z perspektywy 30 lat”. Potem nastąpi wręczenie podziękowań członkom Komitetu Honorowego.
Dzień później, czyli we wtorek 4 czerwca wałbrzyszanie będą uczestniczyć w Święcie Wolności i Solidarności. Na placu Magistrackim zbiorą się w samo południe. O godzinie 12.15 odśpiewany zostanie hymn państwowy w wykonaniu szkolnych chórów i wałbrzyszan pod dyrekcją Małgorzaty Wiłkomirskiej. O 12.30 menu wolnościowe: wspólna degustacja 1989 ciastek „Basia”. Po kulinarnej części uroczystości odbędzie się koncert „Z muzyką przez kraje Europy” w wykonaniu zespołu Pawła Stuczyńskiego, a zainteresowani będą mogli również wziąć udział w wystawie prezentowanej w Bibliotece pod Atlantami „Święto Wolności”.
– Menu Wolności to najsłodsze wydarzenie w historii naszego miasta. Od godz.12:00 na Placu Magistrackim czekać będzie na państwa 1989 torcików Basia, czyli ciastek charakterystycznych dla naszego miasta. Menu Wolności to ogólnopolska akcja społeczna wymyślona przez dziennikarkę Katarzynę Bosacką, która ma na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego i radosnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
SCB
Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

2 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica