Wałbrzych rozbił w sparingu Świdnicę

Efektowne zwycięstwo w meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Górnika PWSZ. Biało-niebiescy dosłownie roznieśli na własnym boisku Polonię/Spartę Świdnica. Wprawdzie to tylko sparing, ale wynik 9:2 dla wałbrzyszan może budzić respekt.

Podopieczni Roberta Bubnowicza już do przerwy prowadzili wysoko, bo 4:1 i praktycznie po 45 minutach spotkanie było rozstrzygnięte. Ci, którzy myśleli, że po przerwie kanonada gospodarzy zostanie wstrzymana, bardzo się mylił. Druga część gry była równie, a może nawet bardziej efektowna w wykonaniu biało-niebieskich. Ostatecznie wałbrzyszanie zwyciężyli 9:2. Gole dla naszego zespołu zdobyli Roman Maciejak (3), Marcin Orłowski (2) i po jednym Adrian Moszyk, Jan Rytko, Daniel Zinke i Jan Bartoš.

Za tydzień w sobotę Górnicy rozegrają kolejny sparing. Tym razem u siebie zmierzą się z Orłem Ząbkowice Śląskie. Początek gry o 12:00 na bocznej płycie stadionu przy ul. Ratuszowej.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Polonia/Sparta Świdnica 9:2 (4:1)

Bramki dla Górnika: Maciejak 3, Orłowski 2, Moszyk 1, Rytko 1, Bartoš 1, Zinke 1

Górnik: Jaroszewski – Zawadzki, Bartoš, Wojtarowicz, Sawicki, Rytko, Wepa, Morawski, Zinke, Orłowski, Maciejak.

Wchodzili: Radziemski, D. Michalak, Łaski, Chajewski i Moszyk.