Aktualności, Polecamy

Wałbrzych z szansami na ekspresówkę

Drogi S8 i S5 na Dolnym Śląsku znalazły się w krajowej sieci autostrad i dróg ekspresowych. To bardzo istotna informacja dla Wałbrzycha i jego mieszkańców, bo jedna z tych jezdni ma przebiegać właśnie niedaleko naszego miasta.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej ogłosił, że Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Oznacza to, że rozpoczną się procedury budowlane dla dwóch ważnych inwestycji na Dolnym Śląsku. Drogi S8 Wrocław – Kobierzyce – Kłodzko oraz trasy S5 Wałbrzych – Świdnica – Wrocław.
Minister Michał Dworczyk podkreślił, że rozporządzenie Rady Ministrów „to historyczna decyzja dla Dolnego Śląska, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w regionie”. Wojewoda Paweł Hreniak dodał podczas spotkania z dziennikarzami, że rozporządzenie oraz rządowe wsparcie dla budowy dróg gminnych i powiatowych zdecydowanie poprawi jakość dróg na Dolnym Śląsku. W ciągu najbliższych tygodni przedstawiony zostanie harmonogram prac przy obu inwestycjach.
Prezydent Roman Szełemej również nie kryje radości z takiego postanowienia.
– Wprawdzie nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji na temat planowanej inwestycji i dowiedzieliśmy się o wszystkim z przekazów medialnych, mimo to cieszymy się i mamy nadzieję, że to zadanie zostanie zrealizowane, choć z naszego doświadczenia wynika, że nie stanie się to wcześniej niż za 7-8 lat – mówi prezydent Szełemej.
Tak więc po budowie obwodnicy Wałbrzycha, która to inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku i po gruntownym remoncie części Trasy Sudeckiej obejmującej dzielnicę Sobięcin, która z kolei ma potrwać do 2022 roku, wałbrzyszan czekają kolejne drogowe inwestycje. W najbliższych miesiącach planowany jest również remont lub kontynuacja remontów ulic: Długosza, Dunikowskiego, Hirszfelda, na które Wałbrzych otrzymał blisko 9 mln zł z rządowego dofinansowania.
SCB
Fot. użyczone (DUW)

1 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica