FOTOGALERIE, Polecamy, Sport

Waligóra Run Cross rozstrzygnięty

Ponad 200 biegaczy wystartowało w miniona sobotę w maratonie górskim Waligóra Run Cross Głuszyca. Zawodnicy ścigali się na dwóch dystansach: półmaratonu na 25 km i ultra maratonu na 53 km.

Waligora_glowna

Upał oraz techniczna trasa – to wszystko okazało się bardzo selektywne, bo na mecie sklasyfikowano 82 ultramaratończyków oraz 94 zawodników półmaratonu WRC. Pierwszy dystans 25 km w rewelacyjnym czasie 2:12:42,8 pokonał wrocławianin Jerzy Ładysz, który zdobył także puchar naczelnika Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. Drugi był Piotr Holly z Wałbrzycha z czasem 2:17:34,5, a trzeci Marcin Nowakowski z Wrocławia (2:21:51,4). Pierwszą kobietą na mecie półmaratonu WRC była Paulina Janik z Jeleniej Góry z czasem 2:41:28,0.

W ultramaratonie triumfował Hiszpan Alex Martinez Nunez z Barcelony z czasem 5:05:41,6, drugi na mecie pojawił się Czech Ondrej Penec ze Starostina (5:44:27,2), a trzeci był Norbert Promirski z Wrocławia (6:00:31,4). Najlepszą wśród pań okazała się Malwina Jachowicz z Wrocławia, która pokonała dystans ultramaratonu w czasie 6:57:13,4.

Dodatkowo o nagrody walczyli zawodnicy z Faurecia Wałbrzych Zakład Struktur. Na dystansie półmaratonu pierwsze miejsce zajął Mariusz Kostasz (2:38:56,9), drugie był Kamil Pernej (245:20,7), a trzeci Miłosz Kaczkowski (2:54:57,5). Najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się Marlena Bielecka (3:59:51,5). W ultramaratonie WRC najlepszym pracownikiem Zakładu Struktur Faurecia Wałbrzych okazał się Tomasz Piątkowski, który jednocześnie okazał się najlepszym głuszyczaninem na dystansie 53 km. Jego czas to 9:22:23,5. Tytuł najlepszej głuszyczanki półmaratonu WRC wywalczyła z kolei Irena Sterecka (3:32:50,0). Marek Swoboda z czasem 2:35:54,6) został najlepszym głuszyczaninem półmaratonu WRC. Z numerem 1 w półmaratonie wystartował także burmistrz Głuszycy Roman Głód, który otrzymał nagrodę w kategorii VIP.

Podczas trwania maratonu dla najmłodszych przygotowano specjalny tor przeszkód, po pokonaniu którego dzieci otrzymywały medale, dyplomy i słodycze. Organizatorzy już zapraszają na przyszłoroczną edycję Waligóra Run Cross.