Walki i pokazy na poziomie

Znakomicie rozpoczął nowy sezon startów Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Jego zawodnicy wzięli udział w III turniej Calisia Cup rozgrywanych w Kaliszu. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całej Polski oraz sześcioro reprezentantów klubu z Sobięcina.

W sumie podczas wyjazdu zdobyli oni 8 medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju w kat. kumite (walki), który wywalczyła 11-letnia Julia Obuchowska pokonując wszystkie swoje przeciwniczki przed czasem.

Na 1 miejscu zawody ukończyli w kumie Julia Obuchowska (kat. dziewczynki 10-11 lat, +35kg) i Dominik Obuchowski (kat. mężczyzn 14-15 lat, +60kg. Srebrne medale z Kalisza przywieźli w kumite Ada Wołk-Łaniewska (kat. dziewczynki 6-7 lat, +25kg) i Mateusz Mielnik (kat. chłopcy 10-11 lat, +40kg). Na trzecim miejscu uplasowali się w kumite Oliwia Słodzińska (kat. dziewczynki 10-11 lat, +35kg) i Konrad Goworki (kat. chłopcy 12-13 lat, +50kg)

W kata (układy formalne) drugą pozycję zajęła Julia Obuchowska, a trzecie3 miejsce po pokonaniu największej liczby przeciwników przypadło Adzie Wołk-Łaniewskiej.

Zarówno w kumite jak i w kata zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a karatecy UKK OBI rywalizowali w Kaliszu z mistrzami Polski oraz Europy. Sędzią turnieju był sensei Tomasz Obuchowski na co dzień trenujący dzieci w w wałbrzyskim klubie, a rolę trenera pełniła Agnieszka Obuchowska.