Kultura, Polecamy

Weekend dla dużych i małych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ten weekend zagra aż trzy spektakle. Będą propozycje zarówno dla tych najmniejszych, jak i starszych widzów.

W sobotę (6 października) o godz. 17.00 zapraszamy na najnowsze przedstawienie „Kruk krukowi” w reż. Przemysława Jaszczaka, dedykowane widzom w wieku 10+, poruszające temat dyskryminacji i fanatyzmu. Spektakl opowiada o społeczności Kruków, żyjących od wieku w sielankowym świecie, do którego niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona. Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m.in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół. Historia ta opowiedziana jest m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki, okraszone współczesną elektroniką.
W niedzielę (7 października) o godzinie 12.30 zapraszamy na spektakl „Kajtuś czarodziej” w reż. Roksany Miner – na motywach zwariowanej powieści Janusza Korczaka o małoletnim czarodzieju, dedykowany widzom w wieku 6+. Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Mały buntownik nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. Postanawia wkroczyć w świat baśni. Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem. Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Przedstawienie podejmuje ważny dla Korczaka temat wolności i praw dziecka oraz poszukiwania sensu i walki o siebie.
Natomiast o godz. 16.00 także w niedzielę (7 października) na Małej Scenie zobaczymy „Dom” w reż. Seweryna Mrożkiewicza – spektakl dla najnajów (0,5-3 l.), odwołujący się do historii stworzenia świata, nastawiony na sensoryczną integrację. Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Wspólne budowanie „Domu” z wykorzystaniem działań plastycznych oraz zabaw ruchowo-rytmicznych obudzi zapewne w każdym maluchu kreatora.
Bilety:
„Kruk krukowi” – 10 zł dla wszystkich (promocyjna cena)
„Kajtuś czarodziej” – 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
„Dom” – 20 zł dla wszystkich
Kasa biletowa teatru czynna jest na godzinę przed spektaklem. Kup też bilet on-line na: bilety.teatrlalek.walbrzych.pl.
Fot. użyczone/Waldemar Łomża

6 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica