Kultura, Polecamy

Weekend otwarcia w Dramacie

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na inaugurację 54. sezonu artystycznego 2017/2018. Najbliższe miesiące będzie przeżywać pod hasłem „Na zachodzie bez zmian?”

gdyby_pina

Będziemy rozmawiać o niezmiennych wartościach i czekaniu na zmiany. W tym sensie tytuł NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN? – będzie nawoływał do zmiany. NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN? pytać będzie o nowy kanon, będzie „rozpychać się” wśród kanonów i dlatego obok adaptacji XIX-wiecznej powieści i klasycznego dramatu zobaczymy spektakl na podstawie 400-stronicowego komiksu i kultowej strony internetowej.

Na otwarcie trzy najnowsze premiery, zupełnie nowy cykl czytań, uruchomienie programu CONRAD/SZANIAWSKI, który będzie towarzyszył nam do końca 2017 roku.

W pierwszy teatralny weekend po wakacyjnej przerwie Teatr zaprasza na SZANIAWSKI SHOWCASE II, w trakcie którego zobaczymy:

Premierę sceniczną przedstawienia ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA w reżyserii Magdaleny Miklasz, o Dorotce, która opuszcza Warszawę, by na krańcach Polski odkryć świat pełen duchów, zjaw i dzikich stworów. Spektakl jak najbardziej rodzinny zobaczyć można 7 września (czwartek) o godzinie 19:00 i 8 września (piątek) o godz. 18:00.

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH w reż. Szymona Kaczmarka, to spektakl nie obawiający się podejmowania trudnych tematów, a jednocześnie w sposób przystępny i z poczuciem humoru opowiadający o narkotykach, zasadach wolnego handlu i o tym, kto nie dostaje pieniędzy, żeby banany były tak tanie. Wyprodukowane wspólnie z kaliskim Teatrem im. W. Bogusławskiego przedstawienie można zobaczyć 8 września (piątek) o godzinie 19:30 oraz 9 września (sobota) o godz. 20:00.

Zapraszamy na świetnie przyjęte przez krytykę i widzów przedstawienie GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA, w którym wałbrzyscy aktorzy pod okiem choreografa i reżysera Cezarego Tomaszewskiego staną się na chwilę tancerzami w jednym z najsłynniejszych teatrów tańca na świecie… O nałogach, poczuciu straty, przy wykonywanym na żywo akompaniamencie piosenek z repertuaru Adele, Eurytchmics czy J. S. Bacha – jeden z największych przebojów poprzedniego sezonu – w niedzielę, 10 września o godz. 18:00.

W sobotę w „Szaniawskim” otwarcie nowego cyklu STRESZCZAMY SIĘ! Najważniejsze teksty literatury, kanon szkolnych lektur w interpretacji wałbrzyskiego zespołu i głośnych polskich reżyserów. Start 9 września o godz. 18:00. Wojciech Faruga (twórca głośnych przedstawień „Betlejem polskie” oraz „Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią”) przygotuje performatywne czytanie na podstawie fragmentów „Dżumy” Alberta Camus – z komentarzem i opracowaniem.

W dniach 8-10 września na SZANIAWSKI SHOWCASE II proponujemy KARNET na 3 spektakle w cenie 45 zł i czytanie za złotówkę!

ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA Karol „KRL” Kalinowski, reż. Magdalena Miklasz
7 września 2017 / godz. 19.00 / premiera na Dużej Scenie

ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA Karol „KRL” Kalinowski, reż. Magdalena Miklasz
8 września 2017 / godz. 18.00 / DS

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH Żelisław Żelisławski, reż. Szymon Kaczmarek
8 września 2017 / godz. 19.30 / SK

Czytanie STRESZCZAMY SIĘ! „DŻUMA” Alberta Camusa w reżyserii Wojciecha Farugi
9 września 2017 / godz. 18:00 / Stolarnia

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH Żelisław Żelisławski, reż. Szymon Kaczmarek
9 września 2017 / godz. 20.00 / SK

GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA Aldona Kopkiewicz, reż. Cezary Tomaszewski
10 września 2017 / godz. 18.00 / DS

Fot. użyczone/Natalia Kabanow

7 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica