Kultura, Polecamy

Weekend teatralnych hitów

W ciągu najbliższych dni zobaczymy spektakle wielokrotnie nagradzane – hity teatralnych festiwali, a także niecodzienny koncert. To wszystko od 8 do 10 lutego w Szaniawskim.

„Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”

Tekst: Jan Czapliński

Reżyseria: Aneta Groszyńska

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Spektakl zdobył dwie nagrody Grand Prix na XXI Festiwalu Komedii Talia 2017 w Tarnowie oraz na 52. Przeglądzie Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2017 w Szczecinie.

7 lutego / czwartek / godz. 19:00 / scena kameralna

8 lutego / piątek / godz. 19:00 / scena kameralna

Czas trwania spektaklu: 80 min (bez przerwy)

„Na Boga!”

Tekst: Jarosław Murawski

Reżyseria: Marcin Liber

Obsada: Małgorzata Białek [g], Angelika Cegielska, Ewelina Żak [g], Sara Celler – Jezierska, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Małgorzata Łakomska [g], Irena Sierakowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Wójcik, Mirosława Żak [g], Marta Malikowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.

Wielokrotnie nagradzany! Sztandarowe dzieło „Szaniawskiego”. Spektakl stawia pytania: Jak blisko jest dzisiaj do wybuchu, zamachu na humanistyczną cywilizację? Co się stanie, gdy wszyscy zaczną się bać, że już Go nie ma? Zapraszamy do wejścia w obraz świata na krawędzi procesu sądowego, zanim wyrok okaże się nieodwołalny.

9 lutego / sobota / godz. 18:00 / duża scena

10 lutego / niedziela / godz. 18:00 / duża scena

Czas trwania spektaklu: 180 min (dwie przerwy)

„Malediwy” / Marek Pospieszalski, Qba Janicki / koncert

Zapraszamy na wieczór z duetem „Malediwy” w składzie: Marek Pospieszalski i Qba Janicki.

Wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych, promują nowy album „Afroaleatoryzm”. Po występach w Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu „Malediwy” zobaczymy i usłyszymy na dużej scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu!

8 lutego / piątek / godz. 20:30 / duża scena

Bilet na koncert: 20 zł. Bilet pakiet: spektakl + koncert: 37 zł. W pakiecie spektakl „Zapolska Superstar…”, godz. 19:00

Informacja i rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością, tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/.

Fot. użyczone/Bartłomiej Sowa

8 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica