Kultura, Polecamy

Widzowie to uwielbiają

Brawurowy weekend zapowiada się w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Szaniawski zaprasza na dwa wyjątkowe spektakle: mądrą i nowoczesną baśń dla całych rodzin oraz satyrę polityczną.

„Łauma, czyli czarownica”
Na podstawie komiksu „Łauma” Karola „KRL” Kalinowskiego
Reżyseria: Magdalena Miklasz
Adaptacja: Maciej Podstawny, Łukasz Zaleski, Magdalena Miklasz
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Ryszard Węgrzyn oraz Rogaty.
Zapraszamy na spektakl uwielbiany przez widzów i wielokrotnie nagradzany! „Łauma, czyli czarownica” to mądra i nowoczesna baśń dla całych rodzin. Inspirowana słowiańską mitologią i legendami ludów bałtyjskich opowieść o tym, że w obliczu zagłady świat może uratować jedynie empatia i miłość. Dorota z tatą przenosi się z Warszawy do Łojm, w samo serce Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zostawia w dali wygodę stolicy i zaczyna eksplorować rodzinne historie, tym samym odkrywa świat pełen wiedźm i łaum. Dziewczynka musi stać się czarownicą, aby na czas powstrzymać nadciągającą zagładę. „Łauma…”, przed majowymi wyjazdami na kolejne festiwale do Łodzi i Poznania, w najbliższy weekend na wałbrzyskiej scenie. Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu województwa dolnośląskiego.
6 kwietnia / sobota / godz. 17:00 / Duża Scena
7 kwietnia / niedziela / godz. 17:00 / Duża Scena
„Baba-dziwo”
Tekst: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Reżyseria i choreografia: Dominika Knapik
Obsada: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Dorota Furmaniuk, Magdalena Jaworska [g], Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Świeściak, ze specjalnym udziałem Prof. Krystyny Duniec.
Brawurowa tragikomedia Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej z 1938 roku, satyra polityczna na okoliczność rosnącego autorytaryzmu, ale również dramat społeczny, w którym kwestie polityki socjalnej stają się istotnym tematem dyskusji. Zabawna historia kobiety dyktatorki w trafny sposób punktuje gorączkę faszyzmu, która ogarnęła świat w dwudziestoleciu międzywojennym. Twórcy sprawdzają, jak ten tekst rezonuje dzisiaj. Pytają, czy historia lubi się powtarzać, czy będziemy świadkami nowych Przewrotów Majowych i zabójstw na tle politycznym? Wreszcie, kim jest tytułowa Baba-dziwo – dyktatorką czy jej główną przeciwniczką, matką czwórki dzieci czy dziewczyną uciekającą od przymusowego macierzyństwa? Przewrotnie, odpowiedzi szukają za pomocą kabaretowych i iluzjonistycznych tricków, przygotowując polityczną farsę w atrakcyjnym, teatralnym opakowaniu. „Baba-dziwo”, za sprawą reżyserki Dominiki Knapik, ożywa w formalnym i groteskowym spektaklu pełnym faktur, konturów i ruchu. Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
6 kwietnia / sobota / godz. 20:00 / Scena Kameralna
7 kwietnia / niedziela / godz. 20:00 / Scena Kameralna
Rezerwacja miejsc i informacja: Biuro Obsługi Publiczności, tel.: 74 64 88301-3 lub na: http://bilety.teatr.walbrzych.pl i mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl.
Red
Fot. użyczone/Natalia Kabanow

5 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica