Polecamy, Sport

Wielka Sowa nadciąga

Tylko kilka dni pozostało do startu 8. Biegu na Wielką Sowę. Już w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, do Ludwikowic Kłodzkich przyjedzie około pół tysiąca biegaczy, by wspinać się na wzgórze i walczyć w zawodach, które w 2016 roku roku zostały wyróżnione „Złotą Kozicą” za najlepszy polski bieg alpejski.

wielka_sowa_2017

Popularność biegu sprawiła, że w zeszłym roku na starcie stanęło 500 biegaczy, w tym cała polska czołówka biegaczy górskich. Kto był i biegał, wie że warto przyjechać. Dla trasy, kibiców, atmosfery, organizacji, wreszcie dla urokliwego miejsca w Górach Sowich.

Organizatorzy przez cały czas przyjmują zgłoszenia, a zawodnicy, którzy ukończyli 65 rok życia są zwolnieni z opłaty startowej. Mieszkańcy miasta i gminy Nowa Ruda płacą natomiast symboliczne wpisowe. Zwolnieni z opłaty są także zwycięzcy „Biegu na Wielką Sowę” w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn w latach 2010 – 2016 oraz zawodnicy zaproszeni przez dyrektora biegu. Jest także regulaminowa „furtka”, która zakłada przyjmowanie zgłoszeń drużynowych (min. 5 uczestników) po 30 zł od osoby, bo podobnie jak przed rokiem będzie prowadzona rywalizacja zespołowa.

W tym roku Biuro Zawodów czynne będzie także w przeddzień imprezy, a więc już 12 sierpnia, w którym będzie można odebrać numery i pakiety startowe w godz. 16.00 – 20.00 . Oczywiście w „Harendzie”.

Trasa tegorocznych zawodów bez specjalnych zmian, czyli niezbyt łatwa, ale za to przepiękna widokowo i przyrodniczo. W ramach 8 Biegu na Wielką Sowę, podobnie jak przed rokiem, odbędą się mistrzostwa Polski weteranów w biegu górskim. Więcej informacji o zawodach pod adresem: www.biegajwgorachsowich.pl. Już 13 sierpnia o godz. 11:00 zapraszamy do Ludwikowic Kłodzkich.

Fot. użyczone (Stowarzyszenie Pasjonat)

10 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica