Kultura, Polecamy

Wielki powrót i coś dla młodzieży

Od 11 stycznia „Dziki” w repertuarze Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Zapraszamy także 12 i 13 stycznia. W najbliższy weekend na deskach Szaniawskiego zobaczymy ponadto spektakl „Duchologia Polska”.

„Dziki” (premiera sceniczna)

Zrealizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, w ramach  konkursu im. Jana Dormana, spektakl „Dziki” w grudniu zakończył swoją wędrówkę po wałbrzyskich szkołach. Teraz spektakl będzie można zobaczyć w teatrze. Pierwszy pokaz na  Scenie Kameralnej  „Szaniawskiego”  już w piątek 11 stycznia 2019, o godz. 18.00. Zapraszamy młodych i starszych. Dla rodzin specjalny bilet familijny za 12 zł od osoby!

„Dziki”, inspirowany książką „Dzikus” Davida Almonda i Dave’a McKeana w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, to muzyczne horror story dla dzieci i młodzieży, oparte na improwizacjach aktorskich i „Symfonii wiosennej” Benjamina Brittena. Jest to opowieść o 12-letnim Benjaminie, którego ojciec (zjedzony przez raka, rekiny czy inne niebezpieczne zwierzęta) umiera. W obliczu straty chłopiec zaczyna pisać opowiadanie o Dzikim, który wyłazi nocą, by żywić się upolowanymi resztkami i insektami, burząc spokój lokalnej społeczności. Historia, którą opowiada Benjamin, stanowi radykalne odrzucenie strategii radzenia sobie z traumą, które podsuwa i sugeruje świat dorosłych. Spektaklowi towarzyszą dedykowane dzieciom i młodzieży działania edukacyjne.

Reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak

Tekst: Klaudia Haruntug-Wójciak wraz z zespołem aktorskim na podstawie improwizacji i z inspiracji książką DZIKUS Davida Almonda i Dave’a McKeana

Działania pedagogiczne i dramaturgia: Dorota Kowalkowska

Kostiumy i scenografia: Hanka Podraza

Muzyka: Piotr Peszat

Przygotowanie wokalne: Anna Mansfeld

Współpraca i konsultacje pedagogiczno-psychologiczne: Małgorzata Simm, Maciej Jonek

Współpraca choreograficzna i warsztat seniorów: Dorota Furmaniuk i Mateusz Flis

Obsada: Dorota Furmaniuk, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Mateusz Flis, Ryszard Węgrzyn oraz Chór Seniorów w składzie: Joanna Luklińska, Barbara Pielech, Barbara Stefanowicz, Dorota Witkowska, Ryszard Godlewski, Zbigniew Sowiński

11.01 piątek / godz. 18:00 / scena kameralna

12.01 sobota / godz. 18:00 / scena kameralna

13.01 niedziela / godz. 17:00 / scena kameralna

Czas trwania: 60 minut + działania edukacyjne.

„Duchologia polska” (popremierowe pokazy)

Tekst i dramaturgia: Paweł Soszyński

Reżyseria: Jakub Skrzywanek

Inspirowane stroną internetową i książką Olgi Drendy

Scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska i Mikołaj Małek

Reżyseria światła: Piotr Nykowski

Muzyka: Kamil Tuszyński

Choreografia: Oskar Malinowski

Konsultacje wokalne: Anna Mansfeld

Obsada: Natasza Aleksandrowitch [TZS], Agnieszka Bałaga-Okońska [TZS], Angelika Cegielska, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Kamil Bochniak [TZS], Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Tomasz Muszyński [TZS]

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

Zapraszamy po długiej przerwie na popremierowe pokazy spektaklu „Duchologia polska”.

Reżyser – Jakub Skrzywanek i autor tekstu – Paweł Soszyński wywołują z odmętów prazupy temat polskiej transformacji. Odkrywają przed nami bohaterów przełomu lat 80. i 90. Pierwszych celebrytów, obiektów aspiracji i marzeń: Kaszpirowskiego, Alexis Colby czy Człowieka z czarną teczką.

Twórcy bawią się telewizyjnymi i teatralnymi formami oraz narracjami, które mają powołać nowy, wspanialszy świat. Polska, na scenie, stanie się miejscem cudów, a kolory nabiorą intensywności w gradiencie ORWO. Szukając odpowiedzi na pytanie, czy transformacja kiedykolwiek się skończyła, przeniesiemy się w czas sylwestrowej nocy kończącej lata 90. Zegar wybije północ. I co dalej? Za co wzniesiemy toast? „Trzeba bardzo uważać, bo najwięcej płaczu przynoszą zazwyczaj spełnione życzenia” – przestrzegają twórcy.

11.01 piątek / godz. 19:15 / duża scena

12.01 sobota / godz. 19:15 / duża scena

13.01 niedziela / godz. 18:15 / duża scena

Czas trwania spektaklu: 110 minut (bez przerwy)

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością (tel. 74 648 83 01 do 03); www.bilety.teatr.walbrzych.pl. Więcej informacji: www.teatr.walbrzych.pl.

Fot. użyczone (Bartek Warzecha)

 

11 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica