Kultura, Polecamy

Wiersz nie może być samotny

W Sali Kameralnej Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju odbyło się spotkanie autorskie Eugenii Klak. Związana z uzdrowiskiem poetka, aforystka i miłośniczka sztuki promowała nowy zbiór wierszy pt. „Sanna i hosanna”.

Eugenia Klak urodziła się 15 maja 1944 r. w Hnilczach. W młodości uczyła religii na terenie parafii Rogoźnica. Później pracowała w wałbrzyskim „Czerwonym Krzyżu”, gdzie opiekowała się i niosła pomoc ludziom starszym, chorym, cierpiącym. Mieszka i tworzy w Szczawnie Zdroju. Jej przygoda z pisaniem trwa już ponad 20 lat. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich. W 2000 r. wydała swój pierwszy tomik wierszy „Łzy kapiące”. Jej utwory coraz częściej były publikowane w różnych czasopismach literackich („Metafora”, „Radostowa”, „Akant”) i lokalnych gazetach, m.in. w „Tygodniku Wałbrzyskim”, „Gazecie Strzegomskiej”. Następnie ukazały się kolejne zbiorki poezji – „Przemijanie”, „Twoja i moja wola”, a także zbiory aforyzmów: „Aforyzmy”, „Waza kipiąca”.

Najnowszy tomik wierszy, „Sanna i hosanna”, został wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotował znany wałbrzyski poeta i muzyk Włodzimierz Brzeziński. Spotkanie wzbogaciła prezentacja multimedialna złożona ze zdjęć dokumentujących wieczory autorskie poetki, które odbywały się w ubiegłych latach w Muzeum i Civitas Christiana w Wałbrzychu. – Gienia pisze o domu, rodzinie, Bogu, o radości życia, więc jej poezja jest różnorodna, a nie monotematyczna. Gienia jest bardzo sympatyczną osobą, pełną życia i temperamentu. Jednocześnie ma świadomość, że coś już minęło, więc w jej duszy jest miejsce i na taką refleksję. Widać to w jej poezji, która wyraża cierpienie i ból, ale także uduchawia. Atutem poezji Gieni jest także jej czytelność – mówi poetka Wiesława Kamińska, prowadząca spotkanie. „Sanna i hosanna” została sfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Alicja Śliwa

Fot. Alicja Śliwa

4 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica