Wiosna rozpoczęta na plus

Po kilku miesiącach przerwy zawodniczki piłkarskiej Ekstraklasy kobiet wróciły na boiska. Dla wałbrzyszanek inauguracja rundy wiosennej okazała się bardzo udana. Podopieczne Kamila Jasińskiego pokonały na własnym boisku GOSiRKi Piaseczno.

walbrzych_gosirki

Od początku gospodynie przejęły inicjatywę i często przebywały na połowie rywalek. Patrycja Urbańska zastępująca w bramce AZS-u PWSZ Darię Antończyk długimi minutami była praktycznie bezrobotna. Jej koleżanki natomiast szybko postarały się o zdobycie prowadzenia. Już w 9 min po kolejnym rzucie rożnym i dośrodkowaniu w „szesnastkę”, przytomnie w polu karnym drużyny z Piaseczna zachowała się Małgorzata Mesjasz, która z niewielkiej odległości trafiła piłką do siatki przeciwniczek. Po stracie gola przyjezdne nieco odważniej ruszyły do przodu, ale animuszu starczyło im zaledwie na kilka minuta. Później warunki gry nadal dyktowały gospodynie, które do przerwy powinny podwyższyć prowadzenie. W 38 min Anna Rędzia idealnym podaniem obsłużyła Klaudię Miłek. Ta jednak z ok. 10 m nie trafiła do pustej bramki. Podająca w tej sytuacji Rędzia, chwilę wcześniej zmieniał kontuzjowaną Anę Jelencić, dla której był to debiut w barwach wałbrzyskiego kluby.

W drugiej połowie stroną przeważającą wciąż były podopieczne Kamila Jasińskiego, ale w tej części piłkarki GOSiRek nieco odważniej zapuszczały się pod bramkę Patrycji Urbańskiej. Gospodynie uważnie jednak grały w tyłach i cierpliwie rozgrywały swoje akcje w środkowej strefie boiska. W 66 min doskonałej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystała Julia Kowalczyk. Piłkę po jej strzale z najwyższym trudem sparowała bramkarka rywalek. Co się odwlecze… Chwilę później po dobrym podaniu ze skrzydła sprytnie w polu karnym zachowała się Karolina Gradecka i akademiczki spod Chełmca mogły się cieszyć z dwubramkowej przewagi. W 79 min AZS PWSZ powinien wygrywać już 3:0, ale Jessica Pluta nie trafiła w światło bramki uderzając z ok. 15 m. To była dobra akcja i niezła okazja piłkarek z Wałbrzycha. Miejscowe cały czas kontrolując wydarzenia na murawie bez kłopotu utrzymały korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i od zasłużonego zwycięstwa rozpoczęły wiosnę w piłkarskiej Ekstraklasie kobiet.

AZS PWSZ Wałbrzych – GOSiRKi Piaseczno 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mesjasz (9), 2:0 Gradecka (70)

AZS PWSZ: Urbańska – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencić (37 Rędzia, 65 Maciukiewicz), Ratajczak, Pluta, Klepatska (73 Iwańczuk), Kowalczyk, Bezdziecka (90 Smagur), Miłek.