Na sygnale, Polecamy

Wiózł niebezpieczny ładunek niesprawnym samochodem

Kilka przewinień popełnił 46-letni kierowca samochodu ciężarowego, którego w zeszłą środę zatrzymał wspólny patrol policji oraz ITD. Mężczyzna jechał niesprawnym samochodem ciężarowym ulicami Wałbrzycha przewożąc towar niebezpieczny bez właściwego zabezpieczenia. Dodatkowo wielokrotnie przekroczył normy dotyczące czasu pracy i odpoczynku kierowcy zawodowego.

Około południa 28 sierpnia mundurowi zauważyli jadący ul. Sikorskiego w Wałbrzychu samochód ciężarowy. Podczas kontroli okazało się, że kierujący w skrzyni ładunkowej przewoził towar niebezpieczny w postaci podchlorynu sodu (UN 1791). Ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony przed przemieszczaniem się na pace, a powinien, bo jest to substancja żrąca. Sam pojazd nie był oznaczony pomarańczowymi tablicami informującymi o tym, że w pojeździe przewożony jest towar niebezpieczny.
Podczas przeprowadzania kontroli drogowej mundurowi sprawdzili ponadto stan techniczny i ustalili, że rama nośna skrzyni ładunkowej jest w znacznym stopniu skorodowana, a w samochodzie występuje wyciek płynów eksploatacyjnych. Szczegółowa analiza dokumentów okazanych do kontroli wykazała, że kierowca wielokrotnie naruszył normy dotyczące czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.
W związku z licznymi nieprawidłowościami 46-latkowi funkcjonariusze zakazali dalszej jazdy oraz odebrali elektronicznie dowód rejestracyjny. Kierowca za szereg wykroczeń otrzymał kilka mandatów karnych. Teraz wobec firmy prowadzącej swoją działalność na terenie powiatu dzierżoniowskiego wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Kara za złamanie przepisów może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

1 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica