Sport

WKK rozbite, Jaworzno już czeka

Górnik Trans.eu połknął wrocławian w I rundzie play-off drugoligowych koszykarzy. Wałbrzyszanie po raz drugi pokonali WKK i w serii do dwóch zwycięstw wygrali 2:0. W kolejnej rundzie rywalem biało-niebieskich będzie MCKiS Jaworzno.

Otmuchow_Gornik

W stolicy Dolnego Śląska zespół Arkadiusza Chlebdy musiał sobie radzić bez swego lidera, Rafała Niesobskiego, który nabawił się zapalenia ścięgna Achillesa i czekają go dwa tygodnie przerwy.

W premierowej odsłonie widoczny był brak tego koszykarza, bo wałbrzyszanie mieli spore trudności w zdobywaniu punktów. Początkowo ciężar gry spoczywał na barkach Pawła Bochenkiewicza i Górnicy wygrywali 4:0 i 8:6.Potem do głosu doszli gospodarze, którzy za sprawą Tomasza Józefiaka objęli prowadzenie 14:10. W tej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się jednak zbudować bezpiecznej przewagi i grano punkt za punkt. Koszykarze WKK wykorzystali słabszą postawę rywali w ofensywie i dzięki temu po 10 min byli górą 17:15. Od początku drugiej kwarty inicjatywę przejęli wreszcie goście. Zawodnicy Górnika przede wszystkim przyspieszyli grę i zdecydowanie lepiej zaczęli prezentować się pod atakowaną „deską”. Szybko objęli prowadzenie 22:19, a po dwóch celnych trójkach Rafała Glapińskiego w 15 min było już 30:21 dla graczy spod Chełmca. Do końca drugiej części nasi jeszcze powiększyli przewagę i do szatni schodzili z 13-punktowa zaliczką. Po 20 min wałbrzyszanie wyraźnie prowadzili ponieważ wygrali walkę na tablicach. Nasi zebrali 24 piłki przy 15 rywali. Biało-niebiescy byli też zdecydowanie skuteczniejsi. Trafili 18 z 36 rzutów z gry. Wrocławianie mieli natomiast tylko 37-procentową skuteczność, co było zasługą agresywnej defensywy przyjezdnych.

W trzeciej ćwiartce nastąpił „odjazd” wałbrzyszan. Pierwsze fragmenty tej części gry goście wygrali 11:0 i objęli prowadzenie 51:27. Wrocławianie nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych graczy z Wałbrzycha, którzy raz za razem dziurawili kosz młodzieży z WKK. Szalał zwłaszcza Bartłomiej Ratajczak, najskuteczniejszy koszykarz Górnika. Na początku czwartej partii przewaga biało-niebieskich przekroczyła 30 oczek (68:37) i było przesądzone kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Ostatecznie podopieczni Arkadiusza Chlebdy wygrali dość gładko we Wrocławiu i tym samym zakończyli walkę w I rundzie play-off przeciwko WKK. Stan rywalizacji w tej parze to 2:0 dla graczy spod Chełmca. W kolejnej rundzie rywalem wałbrzyszan będzie MCKiS Jaworzno.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 57:87 (17:15, 10:25, 10:26, 20:21)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 17, Wróbel 15, Bochenkiewicz 14, Obarek 12, Piros 10, Glapiński 10, Krzymiński 3, Jeziorowski 4, Durski 2, Kołaczyński 0, Ciuruś 0.