Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Wojowie opanowali Grodno

W miniony weekend zamkowe mury w Zagórzu Śląskim zamieniły się w tętniącą życiem osadę. Wszystko za sprawą Bractwa Zamku Grodno oraz rekonstruktorów z kraju i z zagranicy, którzy wzięli udział w XII Jarmarku Średniowiecznym i wspólnie z turystami stworzyli niepowtarzalną atmosferę.

jarmark_srednio

Jak zwykle była to wspaniała średniowieczna lekcja historii. Odwiedzający mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się rzemieślnikom przy pracy, a także kupić ich produkty. Było średniowieczne jadło, miody, historyczne ozdoby i naczynia oraz uzbrojenie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wydarzeniu towarzyszyły zmagania członków grup rekonstrukcyjnych, w tym rycerzy, Słowian i Wikingów, których na żywo można było obejrzeć podczas turniejowych potyczek. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowano wiele epokowych atrakcji. Każdy chętny mógł nauczyć się średniowiecznych tańców, posłuchać muzyki sprzed kilkuset lat w czym ogromna zasługa zespołów Dziwoludy i Roderyk, przyjrzeć się turniejowi łuczniczemu oraz samemu wypróbować swych sił z łukiem i strzałą.

XII Jarmark Średniowieczny był też doskonałą okazją, by zobaczyć jak zmienił się w ostatnim czasie Zamek Grodno.

Fot. użyczone (UG Walim)

24 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica