Aktualności, Polecamy

Wolność – nie zakazy! Przywrócimy zakupy w niedziele!

Pod takimi hasłami w całej Polsce odbyły się sobotnie konferencje prasowe parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Również w Wałbrzychu posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Katarzyna Mrzygłocka mówiły o postulatach swojej partii.

Platforma Obywatelska chce przywrócić możliwość normalnych zakupów w niedziele. Po to, by zadbać o prawa pracowników nie trzeba zabierać możliwości robienia zakupów wszystkim Polakom. PO nie zgadza się również, żeby PiS narzucał rodakom, jak powinni spędzać niedziele i gdzie robić zakupy, a tym samym kontrolować każdy ich krok.

W swych żądaniach parlamentarzyści postulują odejście od polityki wchodzenia z butami w prywatne życie Polaków i w to, jak dysponują swoim wolnym czasem.

Jak mówią posłanki PO Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Katarzyna Mrzygłocka, PiS wprowadziło chaos. Dzisiaj mało kto jest w stanie zorientować się, w którą niedzielę będzie można robić zakupy, a w którą sklepy będą zamknięte.

Według różnych szacunków, nawet 85 tysięcy osób pracujących w handlu może stracić pracę. W takich krajach jak Holandia, Szwecja czy Niemcy ograniczenia konkurencji doprowadziły do wzrostu cen.

Klub Platformy Obywatelskiej zamierza złożyć projekt ustawy, która przywróci możliwość handlu w każdą niedzielę.

Fot. użyczone

 

 

10 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica