Worek medali młodych lekkoatletów

Halowy sezon dobiega końca, a sportowcy Górnika Wałbrzych mogą pochwalić się ostatnimi bardzo dobrymi wynikami. Zarówno juniorzy, juniorzy młodsi jak i młodzicy zdobyli wiele medali w mistrzostwach Dolnego Śląska.

la_sukcesy

Obfity w miejsca na podium okazał się start wałbrzyskich lekkoatletów w czeskim Jabloncu, gdzie w czempionacie województwa walczyli juniorzy (U-20) i juniorzy młodsi (U-18). Na 12 reprezentantów Górnika, klub zdobył 9 medali: 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęło troje wałbrzyszan w pchnięciu kulą: Piotr Pytlak (15,30 m), Michalina Wróblewska (11,57 m) i Daria Szałańska (12,65 m) oraz Karolina Baranowska w skoku wzwyż (1,50 m). Srebrne medale zdobyli: Aleksandra Tomaszewska w biegu na 60 m ppł (9,54 sek.), Oliwia Głód w biegu na 400 m (63,72 sek.) oraz Katarzyna Grędzińska w skoku w dal (4,86 m). Brązowe krążki z Jablonca przywieźli Maciej Adamus w pchnięciu kulą (14,00 m) i Aleksandra Tomaszewska w skoku w dal (4,84 m).

Lekkoatleci Górnika widoczni byli także podczas mistrzostw Dolnego Śląska młodzików (U-16), które rozegrano w Wałbrzychu. Niespodziankę sprawiła Ada Polerowicz, która zdobyła 2 złote medale – na 60 i 300 m. W tym pierwszym biegu w eliminacjach uzyskała 8,13 sek., co było rekordem życiowym W finale Polerowicz jeszcze poprawiła swoje osiągnięcie, pokonując dystans 60 m w czasie 8,07 sek. Ten wynik dał jej złoty medal. Młoda lekkoatletka Górnika była też najszybsza na 300 m uzyskując czas 46,40 sek. Pierwsze miejsce w skoku w dal zajęła również Martyna Baryła z wynikiem 4,83 m, poprawiając rekord życiowy. Nie zawiódł Jakub Kanik, który nie miał sobie równych w konkursie pchnięcia kulą 5 kg, zdobywając złoto z wynikiem 13,18 m.