Polecamy, Sport

Worek medali Taipana

Ponad pół tysiąca zawodników stanęło na starcie szóstych mistrzostw Dolnego Śląska w taekwon-do Polskiej Federacji Taekwon-do, którzy rywalizowali w Świebodzicach aż na 12 matach. Znakomicie wypadli reprezentanci wałbrzyskiego klubu Taipan, którzy zdobyli aż 28 medali w tym 7 złotych.

Była to największa jednodniowa impreza taekwon-do w historii Dolnego Ślaska, a rywalizacja dotyczyła młodzików młodszych (5, 6, 7 lat), młodzików (8, 9, 10 lat), kadetów (11, 12, 13 lat) juniorów młodszych (14, 15, 16 lat), juniorów (17, 18, 19 lat), seniorów i super seniorów (SS).

Doskonale spisali się podopieczni trenerów Rajmunda Felusiaka 5 dan (Wałbrzych Piaskowa Góra PSP nr 37 , Wałbrzych Podzamcze PSP nr 21) i Eweliny Felusiak 1 dan (Wałbrzych Biały Kamień PSP nr 6, Wałbrzych Śródmieście II LO), którzy zdobyli łącznie aż 28 medali w tym 7 złotych.

– Najbardziej cieszą mnie medale moich podopiecznych w walkach i to w tych najmłodszych kategoriach wiekowych. Świadczy to o tym, że mamy doskonale dopracowany proces szkolenia dzieci i to już od 4 roku życia. Teraz tylko wystarczy czekać aż dorosną i zaczną zdobywać medale w dorosłych kategoriach – mówi Rajmund Felusiak, główny trener w Klubie Taekwon-do Taipan.

– Trzeba zaznaczyć, że wynik sportowy nie jest dziełem przypadku ponieważ nasz klub zaczął w 2018 roku obchody 25-lecia istnienia. To ogromne doświadczenie pracy z najmłodszymi, a wynik na zawodach to wspaniały prezent z okazji jubileuszu – podkreśla Rajmund Felusiak, który dziękuję za pomoc wszystkim swoim trenerom, którymi są: Jarosław Włochal 3 dan, Robert Rutecki 2 dan, Michał Madera 1 dan, Ewelina Felusiak 1 dan, Magdalena Siwińska 1 cup, rodzicom, sędziom a przede wszystkim zawodnikom klubu, dla których w większości był to debiut w tak wymagających zwodach.

Teraz klub szykuje się na największą imprezę w tym roku, mistrzostwa Polski w Kaliszu, w których wystartuje blisko 1000 zawodników z całego kraju. – Zapraszamy na zajęcia, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.taipan.pl lub pod numerem telefonu 724 144 724 oraz na www.gpft.pl w dziale zapisy – dodaje Rajmund Felusiak.

Medaliści mistrzostw Dolnego Śląska z Klubu Taekwon-do Taipan

1.Paulina Dyl (młodzik) – srebro walki

2.Oliwier Kalinowski (młodzik) – złoto walki

3.Jakub Konarski (młodzik) – złoto i brąz walki

4.Jakub Mazurkiewicz (młodzik) – srebro i srebro walki

5.Franciszek Przysucha (młodzik) – srebro walki

6.Zuzanna Sułkowska (młodzik) – srebro walki

7.Bartłomiej Wasilewski (młodzik) – złoto walki

8.Julia Zielińska (młodzik) – srebro walki

9.Krystian Zyluk (młodzik) – srebro walki

10.Maja Borkowska (młodzik) – brąz walki

11.Wiktoria Cieślik (młodzik) – srebro walki

12.Maryna Cyran (młodzik) – srebro walki

13.Filip Dobrowolski (młodzik) – brąz walki

14.Nella Jagmin (młodzik) – złoto walki

15.Maja Janiszewska (młodzik) – srebro walki

16.Wiktor Karpowicz (młodzik) – srebro walki

17.Julia Kępińska (młodzik) – srebro walki

18.Nikola Piłacka (młodzik) – brąz walka i srebro tech. szybkościowe Ap Chagi

19.Alicja Puton (młodzik) – srebro walki

20.Aleksander Rzeczkowski (młodzik) – srebro walki

21.Katarzyna Starczan (młodzik) – złoto walki

22.Marcin Strojny (młodzik) – złoto walki

23.Jakub Urbaniak (młodzik) – złoto walki

24.Błażej Kwiek (kadet) – srebro walki

25.Julia Słychan (kadet) – srebro walki

Fot. użyczone/Dariusz Piątkowski

11 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica