Na sygnale, Polecamy

Wpadł nie tylko alimenciarz, ale też inny przestępca

Poszukiwany od piątku 32-latek oraz mężczyzna, który udzielał mu pomocy zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów. Do aresztu trafił także inny poszukiwany 27-latek. 

Poszukiwany 32-latek został zatrzymany w niedzielę ok. godz. 6:00 rano. Był ścigany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i doprowadzenie w ten sposób do zaniechania przez nich czynności służbowych, a także spowodowanie u mundurowych obrażeń ciała. Dodajmy, że przestępca poszukiwany był także przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary pozbawienia wolności. Wraz z nim w ręce mundurowych trafili  dwaj inni wałbrzyszanie.

Przypomnijmy, że w piątkowe popołudnie kryminalni z Wałbrzycha w jednym z budynków przy ul. Andersa zauważyli mężczyznę, który wizerunkiem przypominał osobę poszukiwaną do osadzenia w zakładzie karnym. Mundurowi postanowili wylegitymować 32-latka. Ten wiedząc, że może trafić za kratki, zaczął się szarpać z policjantami. W efekcie szamotaniny razem z policjantami spadł ze schodów, a następnie wykorzystał zamieszanie i uciekł. Mundurowi z niegroźnymi obrażeniami trafili pod opiekę lekarzy. Dodajmy, że przeprowadzenie interwencji utrudniał 16-latek, odciągając funkcjonariuszy od 32-letniego kompana.

Policja zorganizowali obławę i w niedzielę, 3 czerwca nad ranem w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego zatrzymali 32-letniego uciekiniera. Przy okazji schwytali przebywającego w tym samym lokalu i również poszukiwanego 27-letniego wałbrzyszanina.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu postawił 32-latkowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zastosowanie przemocy i doprowadzenie w ten sposób do zaniechania przez nich czynności służbowych, a także spowodowanie  uszczerbku na zdrowiu mundurowych. Za udzielanie pomocy przestępcy przed sądem odpowie także 35-latek, właściciel mieszkania, który ukrywał poszukiwanego.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

5 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica