Polecamy, Sport

Wrocławianki na łopatkach

Pogrom. Tak w wielkim skrócie można skwitować derby Dolnego Śląska w Ekstralidze kobiet między akademiczkami z Wałbrzycha i Wrocławia. AZS PWSZ pokonał aż 7:0 zespół ze stolicy województwa. Dobijanie rywalek rozpoczęło się po godzinie gry.

Kwestią czasu było pierwsze trafienie dla podopiecznych Kamila Jasińskiego, które od początku spotkania przeważały. Ataki wałbrzyszanek przyniosły efekt w 21 min, gdy na strzał zdecydowała się Oliwia Rapacka. Piłka po drodze odbiła się od leżącej na murawie Dominiki Dereń i myląc bramkarkę przeciwniczek wpadła do siatki. Kilka chwil później było 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Rozmus.

Po zmianie stron nadal dominowały gospodynie, które w tej części dosłownie rozstrzelały swoje przeciwniczki. W 61 i 71 min dwukrotnie do bramki wrocławianek trafiła Małgorzata Mesjasz. W obu przypadkach po uderzeniach głową i dośrodkowaniach Katarzyny Rozmus. Na 5:0 prowadzenie miejscowych podwyższyła Karolina Gradecka, która zagrała pierwszy mecz po kontuzji. AZS PWSZ nie zamierzał odpuszczać. W 81 min na strzał z ok. 15 m zdecydowała się Oliwia Maciukiewicz i było 6:0, a dzieła zniszczenia dopełniła w 86 min Elena Klepatska, która skutecznie dobiła piłkę, odbitą wcześniej od poprzeczki.

Tymczasem już w najbliższą środę (18 kwietnia) podopieczne Kamila Jasińskiego rozegrają zaległe spotkanie z Medykiem Konin. Nasze panie podejmą rywalki o godz. 17:00.
AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 7:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dereń (21), 2:0 Rozmus (29), 3:0 Mesjasz (61), 4:0 Mesjasz (71), 5:0 Gradecka (78), 6:0 Maciukiewicz (81), 7:0 Klepatska (86).
AZS PWSZ: Klimek – Szewczuk (76 Pluta), Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz (63 Kędzierska), Głąb, Ratajczak, Siwińska, Rozmus (77 Gradecka), Rapacka (72 Maciukiewicz), Dereń (81 Klepatska).

Fot. (ben)

15 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica