Aktualności, Polecamy

Wskazali lokalne autorytety

Rozstrzygnięty został konkurs „Mój mistrz”, którego celem było ukazanie i podkreślenie roli lokalnych autorytetów, osób z najbliższego sąsiedztwa, które swoją pracą inspirują, wspierają, dają młodym ludziom przykład i wzór do naśladowania.

Organizatorem konkursu, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego, był poseł Tomasz Siemoniak.

– W konkursie „Mój mistrz” chodzi o to, żeby w czasach, w których coraz trudniej o autorytety, zachęcić dzieci i młodzież do zastanowienia się nad tym, kto dla nich jest mistrzem, kto może być wzorem do działania. Mistrzowie i wzory są wśród nas. Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć, a taki konkurs temu pomaga – mówi Tomasz Siemoniak.

Każda ze szkół biorących udział w konkursie mogła zgłosić do 3 prac w formie reportażu, fotoreportażu czy wywiadu. Ogółem z 15 szkół na konkurs wpłynęło 38 prac spełniających wymagania formalne. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 500 zł za pierwsze miejsce, 300 zł za drugie i 200 zł za trzecie miejsce.

W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce zajęła Patrycja Piotrowska, drugie Wiktoria Kasprzak, a pierwsze Natalia Richtscheid. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Natalia Machnikowska, Justyna Sienkiewicz, Hubert Grzybiański i Marta Kwolek. W kategorii szkół gimnazjalnych jury nie przyznało trzeciego miejsca. Na drugim znalazła się Zuzanna Kawiak, a na pierwszym Elwira Mazur. Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Skałuba, Wioletta Kardynał i Aleksandra Brzozowska. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury nie przyznało pierwszego miejsca. Drugie zajął Maciej Orawiec, a trzecie Kamila Łyko. Wyróżniona została praca Przemysława Katulskiego.

SCB

Fot. (red)

27 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica