Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Wspólnie przeciw klęskom żywiołowym

Osoby przejeżdżające przez Kowalowa (gm. Mieroszów) z pewnością zwrócili uwagę na dziwne urządzenie ustawione nad rzeką Ścinawką. To efekt realizacji polsko-czeskiego projektu pod nazwą „Wspólnymi siłami przeciw klęskom żywiołowym”. To urządzenie to specjalny maszt a aparatura pomiarową służącą do monitorowania stanu wody w Ścinawce.

Rzeka przepływająca przez Mieroszów, a dalej przez Czechy, by w miejscowości Tłumaczów powrócić w granice polski jest teraz obserwowana non stop. Pomiary z urządzenia zamontowanego w Kowalowej będą udostępniane na stronie internetowej czeskiego Regionalnego Serwisu Informacji Hydrologicznej. Ta platforma dostarcza aktualnych informacji na temat poziomu wód na wybranych ciekach wodnych, a także informacji o opadach, temperaturze i wilgotności w wybranych regionach. Informacje są przekazywane do systemu z czujników powierzchni, mierników opadów deszczu i stacji meteorologicznych zlokalizowanych w monitorowanych lokalizacjach.

Dzięki zamontowanemu w gminie Mieroszów urządzeniu możliwy będzie monitoring stanu rzeki Ścinawka, szczególnie ważny w okresie przyrostu wody w stanach kryzysowych, a przez to wcześniejsze przeprowadzenie akcji ostrzegawczych.

Fot. użyczone (UM Mieroszów)

6 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica