Na sygnale, Polecamy

Wybuch gazu i pożar na Sobięcinie

Nieszczelna instalacja gazowa była przyczyną groźnego pożaru, który wybuchł w zeszły piątek w budynku przy ul. Szymanowskiego 9 w Wałbrzychu. Doszło też do małej eksplozji nagromadzonego w kuchni gazu. W wyniku zdarzenia z oparzeniami I oraz II stopnia do szpitala trafiła lokatorka mieszkania gdzie się paliło.

wybuch_gazu

Z powodu zaczadzenia dymem zginął też pies 70-letniej kobiety, którego znaleziono w łazience. Wiadomo, że w dniu, w którym doszło do zdarzenia, starsza pani wymieniała butlę z gazem i to prawdopodobnie nieszczelna instalacja była przyczyną powstania pożaru. Gdy kobiet zauważyła pierwsze płomienie pod kredensem, otworzyła szafkę i wtedy zgromadzony w kuchni gaz eksplodował i poparzył twarz, ręce oraz nogi 70-latce. Zaczęła palić się kuchnia mieszkania przy ul. Szymanowskiego w Wałbrzychu oraz część przedpokoju. Na szczęście pożar został szybko ugaszony przez strażaków. Lokatorka trafiła natomiast do szpitala z groźnie wyglądającymi poparzeniami.

Na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną pożaru wkrótce odpowiedzą biegli, którzy przez całe piątkowe popołudnie pracowali na miejscu zdarzenia. Decyzją nadzoru budowlanego lokatorzy kamienicy przy ul. Szymanowskiego mogli wrócić do mieszkań i noc spędzili we własnych domach.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

 

5 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica