Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Wydadzą miliony na przebudowę drogi

Mieszkańcy Czarnego Boru mają znów powody do radości. Po wybudowaniu obwodnicy, która ma wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z centrum miejscowości, teraz wyremontowana zostanie główna ulica.

droga_czarny_bor

Władze samorządowe podpisały umowę dotyczącą przebudowy ul. XXX-lecia PRL i ul. Wesołej w Czarnym Borze (droga powiatowa nr 3367D na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 367 oraz drogą gminną – do skrzyżowania z drogą powiatową 3367D). – Z punktu widzenia mieszkańców Czarnego Boru to inwestycja bardzo istotna – mówi wójt Adam Górecki. – Należy pamiętać, że to przy tej ulicy znajdują się takie instytucje jak urząd gminy, szkoła, a także kościół – dodaje.

Zadanie zostało rozłożone na dwa lata. Całkowita kwota inwestycji po przetargu wyniesie 4 189 000 brutto, a sfinansowana zostanie w około 63 % przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach PROW na lata 2014-2020. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy Czarny Bór. – Zaczniemy od remontu odcinka drogi przy ulicy Wesołej do mostu – tłumaczy wójt. – Tamtędy spora liczba dzieci chodzi do szkoły, a niestety nie ma tam chodnika, a droga nadaje się do remontu – podkreśla gospodarz miejscowości.

W przetargu wyłoniono wykonawcę, którym zostało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

Fot. (red)

8 stycznia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica