Kultura, Polecamy

Wygraj wejściówkę na „Morze o górach”

Klub A’Propos w Wałbrzychu zaprasza 7-8 grudnia na III spotkania z piosenką „Morze o górach”, czyli przegląd twórczości zespołów i solistów śpiewających piosenkę żeglarską oraz piosenkę poetycko – turystyczną. Gwiazdą pierwszego dnia jest Atlantyda, drugiego Mirosław Czyżykiewicz. Dla naszych czytelników mamy na każdy dzień pojedyncze zaproszenie.

W piątek koncerty zaczynają się o godz.17:00. Organizatorzy dla każdego wykonawcy przewidują występ 20-30 minutowy. Planowana jest prezentacja 4-5 wykonawców wykonujących szanty. Atlantyda – legenda muzyki szantowej – wystąpi o godz 20:30. Jej repertuar stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton” to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania. Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej, bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem.

W sobotę przegląd zaczyna się o godz.16:00. Tego dnia zaprezentują się zespoły i soliści śpiewający piosenkę poetycko – turystyczną. Koncert gwiazdy wieczoru planowany jest na godz. 19:30. Mirek Czyżykiewicz to kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji. Towarzyszyć Mirkowi będzie Witold Cisło, kompozytor, producent, multiinstrumentalista. Panowie połączyli swoje gitary, aby stworzyć album „Pretekst Live”. Jury w składzie: Sławomir Klupś, Mirek Czyżykiewicz, Włodzimierz Brzeziński ogłosi wyniki. Wieczór zakończy jam session.

Bilet jednodniowy: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu. Bilet dwudniowy: 60 zł przedsprzedaż,70 zł w dniu koncertu. Aby wygrać zaproszenie do 5 grudnia do godziny 12:00, prosimy wysłać mail na adres: sekretariat@walbrzyski.pl w temacie wpisując Morze o górach 1 lub Morze o górach 2, a w treści prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie o wygranej.

Red (ala)

Fot. użyczone/A’propos

 

4 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica