Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Wyjątkowe święto wyjątkowych ludzi

Burmistrz Głuszycy Roman Głód wyróżnił 31 osób statuetkami „Zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa”. Doskonałą okazją, by docenić tych wyjątkowych ludzi było  Święto Włókiennika, zorganizowane w gminie już po raz czwarty. Muzyczną niespodzianką wieczoru był klimatyczny koncert w wykonaniu  „Duetu z harfą”.

Wśród wyróżnionych statuetkami „Zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa” znaleźli się emerytowani pracownicy byłych głuszyckich zakładów przemysłu lekkiego. – W naszej głuszyckiej społeczności mieszkają ciągle osoby związane z przemysłem włókienniczym.  Reaktywowane w 2015 roku w naszej gminie Święto Włókiennika jest wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy przez wiele lat pracowali w byłych głuszyckich zakładach. Co roku staramy się zebrać grupę osób, którym wręczamy statuetki zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa jako wyraz podziękowania za piękne lata pracy dla rozwoju naszej „małej ojczyzny”. Z tego miejsca po raz kolejny serdecznie dziękuję Janinie Czackiej i  Jerzemu Janusowi za pomoc we wskazaniu osób dziś wyróżnionych – mówił podczas uroczystości burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Honorową statuetkę otrzymał Andrzej Indrian, który przez wiele lat piastował kierownicze stanowisko, a w latach transformacji gospodarczej kontynuował tradycje włókiennictwa w Głuszycy i założył firmę Indriana. Zapoczątkowany przez Adrzeja Indriana nowy profil produkcji zachowała obecnie działająca na terenie Głuszycy spółka John Cotton Europe.

Dodatkowa atrakcją wieczoru był koncert wrocławskiego „Duetu z harfą”, czyli Jadwigi Tomczyńskiej i Maksymiliana Ambroziaka, który przeniósł zebranych w świat pięknych dźwięków harfy i gitary basowej.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

24 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica