Kultura, Polecamy

Wykaligrafuj swoje imię

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza wszystkich powyżej 9 roku życia na warsztaty kaligrafii, które odbędą się 8 czerwca. Poprowadzi je licencjonowana nauczycielka z Japonii – Yumi Sato.

Kaligrafia to jedna z metod sztuki kontemplacji i relaksu. Japońska kaligrafia składa się z trzech kategorii zapisu: kanji, katakana, hiragana. – Na zajęciach napiszemy imię i ulubione słowo w hiraganie. Pod koniec warsztatów wypróbujemy też zapis w kanji – mówią organizatorzy. Przewidziane są trzy tury warsztatów o godzinie: 11:00, 12:30, 15:00. Czas trwania: ok 45-60 minut. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Wymagane są zapisy na maila: edukacja@bwa.walbrzych.pl lub telefonicznie: 74 665 62 62. Warsztaty kaligrafii to kolejne zajęcia edukacyjne dla młodszych i trochę starszych odbiorców sztuki organizowane przez WGS BWA. W maju odbyły się już warsztaty dla dzieci 6-10 lat pt. „Przygoda z abstrakcją”, które prowadziła artysta plastyk i pedagog Bogusława Krassowska Kowalczyk. Z kolei w ramach cyklu Młodzi Zdolni MŁDZ ZDLN odbyły się warsztaty szablonu, czyli jednej z najbardziej popularnych technik street artu, które poprowadził Robert Kukla. Jego wystawę pt. „Popieraj swojego malarza” mogliśmy oglądać w wałbrzyskiej galerii. Ostatnie warsztaty w tym sezonie odbędą się 26 czerwca.
Red. (ala)
Fot. użyczone/WGS BWA

6 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica