Na sygnale, Polecamy

Wyłudziła dziesiątki tysięcy złotych

Dochodzenie prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 33-letnia mieszkanka Głuszycy. Kobieta odpowie m.in. za podrabianie i wykorzystywanie sfałszowanych umów, a także wyłudzenie kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 120 tys. zł.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 33-latce zatrudnionej do niedawna w instytucji zajmującej się udzielaniem kredytów. Policjanci ustalili, że kobieta będąc kierownikiem głuszyckiej filii firmy, doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.
Podejrzana od grudnia 2017 roku do czerwca tego roku – działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – m.in. podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uruchamiając co najmniej 27 pożyczek i pobierając pieniądze dla siebie. Gdy firma zaczęła się domagać spłaty należności od osób, których dane były na umowach, sprawa wyszła na jaw, a mieszkańcy regionu zaczęli zgłaszać się na policję. Okazało się, że kobieta wyłudziła łącznie nie mniej niż 120 tys. zł.
W toku wykonanych czynności procesowych mundurowi dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu należącym do podejrzanej. Prokuratura zastosowała wobec 33-latki środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł. Mieszkance Głuszycy za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

22 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica