Na sygnale, Polecamy

Wyłudziła kasę. Trafiła za kratki

Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek tamtejszej prokuratury zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące dla 53-letniej Marzanny A. To była pracownica Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha podejrzana o wyłudzenie ponad 1,6 mln zł  należących do gminy.

Jak ustalili śledczy sprawczyni działała od listopada 2012 roku do 23 marca 2018 roku. W tym czasie podejrzana była zatrudniona, jako starszy inspektor ds. księgowości w Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych i z racji wykonywanych obowiązków służbowych odpowiadała m.in.  za prowadzenie ksiąg rachunkowych i wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi. W czasie swojego zatrudnienia w COJM Marzanna A. podrabiała faktury wystawiane na rzecz gminy Wałbrzych przez różne podmioty. Kopiowała je i wpisywała na nich numery należących do niej rachunków bankowych, po czym przedkładała je do akceptacji swoim przełożonym, którzy wprowadzeni przez nią w błąd akceptowali je do realizacji. Następnie środki finansowe wskazane w przerobionych fakturach były przelewane na konto podejrzanej.

Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że podejrzana podrobiła ponad 200 faktur. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Nie potrafiła jednak wskazać, na co przeznaczyła kwotę ponad 1,6 mln zł. Podejrzanej Marzannie A. grozi kara do 15 lat pozbawiania wolności.

Poniżej przedstawiamy stanowisko w sprawie Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu: „Nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy postępowanie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzoną gminną jednostkę organizacyjną w dniu 26 marca 2018 r. Zawiadomienie to zostało złożone niezwłocznie po wykryciu przez pracowników Urzędu Miejskiego pierwszych nieprawidłowości w kontrolowanej jednostce i dotyczyło podejrzenia wyłudzenia kwoty ok. 145 tys. zł. W toku dalszej kontroli, którą objęto także inną jednostkę zatrudniającą tę samą księgową, ujawniono, że taki sam oszukańczy proceder mogła realizować ona co najmniej od 2008 r., a łączna suma wyłudzeń może być większa. Pokrzywdzona jednostka gminna i bezpośrednio Urząd Miejski od marca br. aktywnie współpracują z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Miejską Policji, sukcesywnie przekazując ustalenia kontynuowanej w międzyczasie kontroli i zabezpieczając stosowne dokumenty źródłowe. Gmina wystąpiła również do Prokuratury Okręgowej o dokonanie zajęcia mienia podejrzanej i innych osób, które mogły odnieść korzyść z tego przestępstwa, w celu zabezpieczenia roszczenia o naprawienie poniesionej szkody. Niezwłocznie po ustaleniu ostatecznych rozmiarów szkody Gmina będzie bezwzględnie dochodzić pełnego jej naprawienia”. Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu.

Fot. ilustracyjne

13 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica