Kultura, Polecamy

Wymarzony w Apollo

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 25 lipca o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zaprezentujemy film „Wymarzony” w reżyserii Jeanne Herry, który został 7 razy nominowany do nagrody Cezara 2019.

Tytułowym wymarzonym jest maleńki Theo, który zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean (Gilles Lellouche). Między nimi rodzi się silna więź. Jean stara się dać niemowlęciu jak najwięcej ciepła i miłości, których nie doświadczył od biologicznych rodziców. Drugi wątek filmu pokazuje od lat starającą się o adopcję dziecka Alice (Elodie Bouchez), która już niemal straciła nadzieję. Tym razem zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę chłopczyka. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę? Jakub Dębski na blogu „Demland” pisze tak: „«Wymarzony» to trochę innego rodzaju feelgood movie, niż jesteśmy przyzwyczajeni. Nie szafuje szerokimi uśmiechami ani wielkimi gestami poświęcenia, nie oferuje łatwego pocieszenia ani żartów na każdym zakręcie. Zamiast tego budzi otuchę, pokazując sprawnie działającą publiczną instytucję, z jej ludzkimi trybikami zawsze traktującymi swoją pracę poważnie, w duchu szacunku do drugiego człowieka i z dobrem podopiecznych na pierwszym planie”.
Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

24 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica