Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Wymień wreszcie swój piec

Szczawno-Zdrój ogłasza ostatni nabór do programu „Kawka”, który umożliwia wymianę starego pieca na ekologiczne ogrzewanie. Wszystko dzięki dofinansowaniu ze środków funduszy ochrony środowiska. Projekt skierowany jest do odbiorców indywidualnych – osób fizycznych.

Aby wziąć udział w przedsięwzięciu należy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie www.niskaemisja.pl w zakładce Twoja Gmina – dla mieszkańców/Szczawno-Zdrój. Następnie wypełnioną przesłać w formie elektronicznej wykorzystując przycisk „Prześlij”  albo wydrukować i przesłać lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju (pok. nr 5 lub nr 16). Na miejscu w ratuszu dostępne są również formularze ankiety w wersji papierowej do wypełnienia.

Program „Kawka” skierowany jest do odbiorców indywidualnych – osób fizycznych. Co można zrealizować dzięki niemu? Wymienić stare piece węglowe, kaflowe i inne nieekologiczne na nowe źródła ciepła na gaz, olej, lub urządzenia grzewcze na paliwo stałe V klasy lub opatrzone certyfikatem Ecodesign. Wykonać instalację kolektorów słonecznych do ciepłej wody użytkowej. Wszyscy, którzy chcą przystąpić do programu muszą osiadać środki własne na sfinansowanie inwestycji w wysokości 30 proc. Pozostała część – 70 proc. kosztów zadania wypłacana zostanie przez gminę po zakończeniu i odbiorze prac.

Wypełnienie i złożenie ankiety nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych oraz nie gwarantuje uzyskania dofinansowania. Realizacja programu zaplanowana została do 31 sierpnia tego roku. O zakwalifikowaniu może decydować kolejność zgłoszeń.

Gmina Szczawno-Zdrój chcąc objąć pomocą jak największą grupę mieszkańców oraz uzyskać efekt ekologiczny w możliwie krótkim czasie ze środków przeznaczonych na program dla „Kowalskiego” udziela tylko bezzwrotnej dotacji w wysokości 70 proc. kosztów. Pozostała część to udział mieszkańca.

Przypomnijmy, że do końca 2017 roku w ramach programu „Kawka” zlikwidowano w Szczawnie176 przestarzałych źródeł ciepła w systemach grzewczych. Według szacunków do końca realizacji programu w gminie zmodernizowanych zostanie jeszcze ponad 50 systemów.

Fot. użyczone/Straż Miejska w Wałbrzychu

22 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica