Na sygnale, Polecamy

Wymyślił atak terrorystyczny

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który umieścił w internecie film informujący o możliwym ataku terrorystycznym. Obraz pojawił się na jednym z popularnych portali multimedialnych, a mówił o możliwym akcie terroru wymierzonym w wałbrzyszan. Wszystko okazało się żartem, ale autorowi filmu, mieszkańcowi Boguszowa-Gorc, do śmiechu już teraz nie jest.

Mężczyzna został schwytany przez mundurowych. Boguszowianin podczas zatrzymania oświadczył, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem.

Film do internetu trafił w godzinach wieczornych 31 stycznia tego roku. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli pracę nad ustaleniem, kto wykonał i udostępnił materiał w sieci. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po kilku godzinach mundurowi wytypowali sprawcę i zatrzymali przy ul. Reja w Boguszowie-Gorcach 27-latka. Policjanci zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie.

Mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji policji. Odpowie też za zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje. Teraz 27-latek stanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

4 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica