Kultura, Polecamy

Wystawa Era na Beckera przedłużona

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się wystawa czasowa „Era na Beckera. Przebudzenie minionego czasu” Muzeum Porcelany przedłuża czas jej trwania do 16 września. Na wystawie czeka na oglądających ponad setka zabytkowych budzików i zegarów pochodzących z dawnej świebodzickiej fabryki Gustava Beckera.

Zakład Gustava Beckera, założony w 1847 roku, bardzo szybko stał się jedną z największych i najbardziej znanych fabryk zegarów, zarówno w Niemczech, jak i w całej Europie. Oprócz swojej siedziby w Świebodzicach, firma posiadała filię w czeskim Broumovie, która zaopatrywała w czasomierze Beckera cały teren ówczesnych Austro-Węgier. W 1930 r. fabryka połączyła się z produkującym do dziś renomowane zegarki koncernem Junghans.

Wśród pochodzących od prywatnych kolekcjonerów eksponatów, na wystawie można oglądać zegary wiszące, stojące, kominkowe, gabinetowe oraz budziki z różnych lat istnienia fabryki – od drugiej połowy XIX wieku, aż po lata 30. XX wieku. Eksponaty pochodzą z prywatnych kolekcji Bogdana Chachelskiego, Marka Mikołajczaka i Roberta Dardzińskiego.

Wystawie towarzyszy katalog, w którym znajdują się fotografie najciekawszych i najpiękniejszych eksponatów wraz z opisami oraz informacje na temat historii fabryki G. Beckera. Wystawę można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do 16 września.

Fot. użyczone (Muzeum Porcelany)

 

3 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica