Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Wznawiają program „KAWKA”

Zmień ogrzewanie, skorzystaj z dofinansowania. Po długim oczekiwaniu na decyzję Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gmina Szczawno-Zdrój wznawiamy nabór wniosków do programu „KAWKA”.

kasa77

O co w tym chodzi? Program umożliwia wymianę starego pieca na ekologiczne ogrzewanie z wykorzystaniem dofinansowania pochodzącego ze środków funduszy ochrony środowiska. Aby wziąć udział w projekcie należy elektronicznie wypełnić ankietę, która znajduje się tu:

http://niskaemisja.pl/szczawno-zdroj/873-szczawno-zdroj-dofinansowanie-do-modernizacji-systemow-ogrzewania.html. Następnie trzeba ją przesłać, wykorzystując przycisk „prześlij” albo wydrukować i dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju (pok. nr 5 lub nr 16). Program KAWKA skierowany jest do odbiorców indywidualnych – osób fizycznych.

Co można zrealizować? Wymienić stare piece węglowe, kaflowe i inne nieekologiczne na nowe źródła ciepła na gaz, olej, czy urządzenia grzewcze na paliwo stałe o nominalnej sprawności co najmniej 85%. Wykonać instalację kolektorów słonecznych do ciepłej wody użytkowej. Wszyscy, którzy chcą przystąpić do programu „KAWKA”, muszą posiadać środki własne na sfinansowanie w wysokości 30% kosztów inwestycji. Pozostała część zostanie wypłacona przez gminę po zakończeniu i odbiorze prac bezpośrednio od wykonawcy.

Wypełnienie i złożenie ankiety nie powoduje żadnych zobowiązań finansowych oraz nie gwarantuje uzyskania dofinansowania. Realizacja programu zaplanowana została do 30 listopada. O zakwalifikowaniu do programu może decydować kolejność zgłoszeń.

Fot. ilustracyjne

24 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica