Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Z wieży zobaczą piękny widok

W Głuszycy powstaje kolejna atrakcja turystyczna. Już w przyszłym roku będzie można zobaczyć rozległą panoramę miasta i okolic z wieży widokowej kościoła pw. NMP Królowej Polski. Zabytek właśnie jest remontowany i wmurowano w niego kapsułę czasu.

????????????????????????????????????

Na realizację projektu pod nazwą „Udostępnienie turystyczne wieży kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy” gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 800 tys. zł ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Na razie oczyszczona została iglica i kopuła wieży, zamontowano rusztowanie, a obecnie trwają prace przygotowawcze do remontu  elewacji wieży. Prace wykonuje Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane Sp. z o.o.

– Na wieży zamontowaliśmy już kapsułę czasu z pamiątkami dla potomnych. Znajdują się w niej aktualne informacje o naszej gminie, zdjęcia, wiadomości przygotowane przez naszych uczniów i przedszkolaków, które pragniemy pozostawić tym, którzy kiedyś w przyszłości będą ponownie dokonywać remontu wieży zabytkowego kościoła – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

13 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica