Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Zabawa, śpiew i taniec, czyli seniorzy w akcji

Gimnastyka mózgu, koncerty muzyczne i rewia mody na wesoło – tak w wielkim skrócie przebiegały I Głuszyckie Senioralia, które odbyły się w miniony weekend w Centrum Kultury.

senior6

Podczas zajęć z kinezjologii edukacyjnej prowadzonych przez Wandę Dąbrowską seniorzy poznali rozmaite ćwiczenia usprawniające ciało oraz pracę obu półkul mózgowych. Kolejnego dnia w radosną atmosferę świętowania Dnia Seniora wprowadził uczestników głuszycki chór „Renoma” z prowadzącą zespół Andżeliką Szpat i akompaniującym na akordeonie Ryszardem Ogorzelcem. Niespodzianką wieczoru był zabawny pokaz mody przygotowany przez kreatywną grupę głuszyckich seniorów.

Pełen humoru i nostalgii koncert „Dumka na dwa serca. Kresów Wschodnich czar” w wykonaniu Aurelii Sobczak, Barbary Droździńskiej i Stanisława Górki przypomniał widowni niezwykłą atmosferę przedwojennego Lwowa i Wilna. Znani warszawscy artyści porwali publiczność nie tylko do wspólnego śpiewu popularnych kresowych szlagierów, ale także i do tańca. Koncert był jedną z imprez w ramach projektu „Powiat Wałbrzyski Dolnośląską Stolicą Kultury 2016” i został dofinansowany z budżetu województwa dolnośląskiego.

Wszystkim głuszyckim seniorom niegasnącej pogody ducha, zdrowia oraz pełnej energii i sił witalnych podczas pięknej jesieni ich życia życzył burmistrz Roman Głód, który zaprosił na słodki poczęstunek. Życzenia seniorom złożyli także wiceprzewodnicząca rady powiatu wałbrzyskiego Grażyna Owczarek oraz prezes zarządu głuszyckiego koła Polskiego Związku Niewidomych Bogumiła Kochanek.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

22 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica