Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Zachwyceni morzem i wyspą

Od 1 do 5 lipca grupa dzieci i młodzieży z Walim uczestniczyła w wycieczce integracyjnej z elementami profilaktyki, zorganizowanej dzięki współpracy urzędów gmin Walim i Wolin. Celem wyprawy było propagowanie wśród młodzieży zdrowego sposobu życia oraz aktywnego wypoczynku.

W tym roku pogoda niestety nie dopisała i na plaży młodzież spędziła tylko jeden dzień. Za to uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc na wyspie Wolin. Interesującą lekcję historii zafundował gościom dyrektor Muzeum Regionalnego w Wolinie, który opowiedział o niezwykłych dziejach tego miasta. Zdobytą wiedzę wycieczkowicze mogli wykorzystać następnego dnia w czasie gry terenowej w osadzie Wikingów. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali, pracowali, spędzali czas wolny. We wnętrzu starych chat przybysze z Walimia zobaczyli repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.
– Wielu wrażeń dostarczył pobyt w Galerii 3 D, gdzie mogliśmy zrobić ciekawe zdjęcia dające wrażenie, że przebywamy w niezwykłej przestrzeni. Byliśmy także w Gabinecie Figur Woskowych oraz w Muzeum Przyrodniczym w Międzyzdrojach. Bardzo ciekawy był pobyt w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Wyjątkową atrakcją były zabawy z ogromnymi dmuchanymi piłkami. Było to bardzo aktywnie spędzone popołudnie – opowiadają uczestnicy wyprawy.
Wieczory młodzi ludzie spędzali na zabawach i grach sportowych oraz spotkaniach koleżeńskich. Wspólnie spędzony czas był okresem nowych przyjaźni i ciekawych doświadczeń.
Fot. użyczone (UG Walim)

23 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica