Polecamy, Sport

Zaczęły ligę z przytupem

Bardzo dobra inauguracja sezonu w Ekstralidze kobiet w wykonaniu piłkarek z Wałbrzycha. Zespół AZS PWSZ pokonał wysoko w Szczecinie miejscową Olimpię, choć… dwukrotnie przegrywał w tym meczu. Pierwszego gola nasze panie straciły już w… 20 sekundzie spotkania!

azs_pwsz_wroclaw

Niepewnie interweniowała Andżelika Dąbek, zastępująca między słupkami wałbrzyskiej bramki Darię Antończyk, która z kolei zakończyła karierę. Błąd wykorzystała Roksana Ratajczyk i szczecinianki objęły prowadzenie już po 20 sek. starcia. Grający w mocno przemeblowanym składzie, w porównaniu do zeszłego sezonu, zespół AZS PWSZ szybko wyrównał, bo już po 12 min mieliśmy remis. Po rzucie rożnym idealnie głową przymierzyła Małgorzata Mesjasz. Chwilę dekoncentracji podopiecznych Kamila Jasińskiego ponownie wykorzystały jednak gospodynie i za sprawą Ratajczyk, w 20 min wyszły na prowadzenie, którym… cieszyły się ledwie kilka chwil. W 24 min po kontrataku piłkę do siatki Olimpii skierowała debiutująca w akademickiej drużynie spod Chełmca, Jolanta Siwińska.

Po zmianie stron przyjezdne za wszelką cenę chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Długo nie potrafiły jednak stworzyć sytuacji bramkowej. W końcu bramkarkę Olimpii pokonała Dominika Dereń, która w 62 min idealnie złożyła się do strzała i piłka zatrzepotała w siatce bramki gospodyń. Potem gra się wyrównała, kilkukrotnie do głosu doszły piłkarki ze Szczecina, ale decydujące słowo należało do podopiecznych Kamila Jasińskiego. W odstępie zaledwie 120 sek. nasze panie przypieczętowały swoje zwycięstwo. W 86 min wynik podwyższyła kolejna nowa zawodnicza w zespole AZS PWSZ. Na listę strzelczyń wpisała się Julita Głąb, a wynik ustaliła chwilę później Klaudia Miłek.

Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych 2:5 (2:2)

Bramki: 1:0 Ratajczyk (1), 1:1 Mesjasz (12), 2:1 Ratajczyk (20), 2:2 Siwińska (24), 2:3 Dereń (62), 2:4 Głąb (86), 2:5 Miłek (88).

AZS PWSZ: Dąbek – Szewczuk, Gradecka, Mesjasz, Kędzierska, Siwińska, Kowalczyk (46 Zańko), Rędzia (70 Rędzia), Dereń (90 Jędras), Ratajczak, Miłek (90 Pluta).

Fot. archiwum

6 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica