Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Zagrali dla Dawida

– Zebraliśmy ponad 40 tysięcy złotych – mówią organizatorzy festynu charytatywnego „Gramy dla Dawida”, który w minioną niedzielę odbył się na boisku sportowym w Głuszycy.  Podczas imprezy obfitującej w wiele atrakcji przeprowadzona została zbiórka na leczenie i rehabilitację mieszkańca Głuszycy, 26-letniego Dawida, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

Podczas niedzielnego festynu można było zobaczyć: pokazy bokserskie i kickbokserskie z udziałem mistrzów świata, pokazy taekwondo oraz  futbolu amerykańskiego. Wsparcie dla akcji udzieliła także liczna grupa motocyklowa „Moto Wałbrzych”. Rozegrano również mecz Samorządowcy kontra Księża. Na dzieci czekały zabawy na dmuchańcu, malowanie buziek, jazda konna. Najmłodsi chętnie zwiedzali także wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Festyn wzbogaciły liczne występy artystyczne. Na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, Głuszycka Orkiestra Dęta, Chór Seniorów Renoma, Teren Cierchenia oraz  Górska Roma. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się uzbierać ponad 40 tys. zł. Do zbiórki dołączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy w ramach biegu sponsorowanego uzbierali kwotę 2300 zł. Pieniądze te zostały przekazane w czasie festynu.

Poza tym wiele osób przyłączyło się do akcji mobilnej zbiórki krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

W imieniu Dawida i jego rodziny organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które dołączyły się do zbiórki, przekazując pieniądze na wsparcie dla Dawida. Gmina Głuszyca, Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej oraz Komisariat Policji w Głuszycy dziękują wszystkim osobom, instytucjom i wolontariuszom, którzy pomogli w przygotowaniu festynu i jego sprawnym przebiegu.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

10 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica