Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Zamiatają i myją ulice w powiecie

Prawie 50 km dróg w gminie Mieroszów zostanie zamiecionych i umytych. Pojazd czyszczący asfalt, na prośbę starostwa, udostępniły za darmo – już drugi rok z rzędu – Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Zamiata_ulice

Pojazd czyszczący jezdnie pracuje w gminie Mieroszów od ponad tygodnia. Akcja potrwa jeszcze kilka dni. Posprzątane z pozimowych zanieczyszczeń zostaną drogi m.in. Mieroszowa, Sokołowska, Nowego Siodła, Golińska, Łącznej i okolic.

Czyszczenie asfaltu po zimie jest niezbędne dla bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych. Wałbrzyskie starostwo już drugi rok z rzędu prosi o pomoc Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. I zawsze otrzymuje wsparcie. Firma bezpłatnie udostępnia specjalistyczne auto do zamiatania i mycia dróg, wraz z przeszkolonymi kierowcami. – Działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na drogach są dla nas bardzo ważne. Dlatego, jeśli tylko możemy, pomagamy mieszkańcom regionu – mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Tylko w ciągu ostatniego roku kopalnia dwukrotnie podjęła się nieodpłatnego czyszczenia dróg z niebezpiecznych, pozimowych zanieczyszczeń. W gminie Mieroszów, wyremontowała – wspólnie z miastem Wałbrzych – fragment ul. Niepodległości, zorganizowała w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze festyn promujący bezpieczeństwo dzieci na drodze czy wsparła finansowo Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Społecznej w Dzikowcu.

Fot. użyczone

18 maja 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica